Lai gan nelielas telpas iekārtošana šķietami neatstāj daudz vietas izpausmei, pat mazā virtuvē ir iespējams īstenot labu dizainu un augstu funkcionalitāti un parūpēties par to, lai tā izskatītos plašāka, kā tā patiesībā ir. Neatkarīgi no tās izmēra jebkura virtuve var justies ietilpīga, ja vien virtuves projektēšanas procesā ir padomāts par vienkāršiem, taču efektīviem dizaina trikiem, kas rada ilūziju par plašāku telpu. Vairāk par to, kā vizuāli paplašināt arī Jūsu virtuvi, šodienas rakstā!
Izmantojiet krāsu paleti un rakstus savā labā
Atbilstošas krāsu paletes izvēle ir, iespējams, viens no veiksmīgākajiem veidiem, kā bez liekas galvas lauzīšanas un ieguldījuma padarīt telpu vizuāli plašāku. Gaiša krāsu palete virtuvē ir viens no šībrīža aktuālākajiem risinājumiem, un tā ir lieliski piemērota nelielām vai tumšām telpām, jo gaiši toņi atstaro vairāk gaismu kā tumši toņi un vienlaikus padara telpu vizuāli plašāku un atvērtāku. Dodiet priekšroku klasiskai baltai vai neitrālos toņos ieturētai virtuvei un papildiniet to ar gaiši ziliem, zaļiem vai dzelteniem dizaina elementiem, lai padarītu telpu dzīvīgāku. Izvēloties virtuvē integrēt rakstus, ņemiet vērā, ka elementi ar vertikālām līnijām vērsīs skatu uz augšu un telpā radīs lielāka augstuma iespaidu, savukārt elementi ar horizontālām līnijām telpu padarīs vizuāli platāku.
Izvēlieties materiālus ar glancētu apdari un neaizmirstiet par apgaismojumu
Vēl viens efektīvs veids, kā radīt plašuma sajūtu virtuvē, ir izvēlēties materiālus ar glancētu apdari. Glancētas virsmas labi atstaro telpā ieplūstošo gaismu, nodrošinot, ka telpa būs labāk izgaismota, un to apdare rada papildus dziļuma sajūtu, kas ir īpaši noderīgi nelielās telpās. Apsveriet glancētu mēbeļu fasāžu vai galda virsmu un sienas paneļu izvēli un dodiet priekšroku furnitūrai ar hromētu apdari. Papildus materiāliem ar glancētu apdari arī pārdomāti izvietots mākslīgais apgaismojums ir būtisks, lai radītu papildus plašuma sajūtu virtuvē - jo vairāk gaismas, jo plašāka virtuvei paredzētā telpa šķitīs, tāpēc apsveriet apgaismojuma izvietošanu vairākos līmeņus, fokusējoties gan uz galda virsmu, gan virtuves darba zonu kopumā.
Dodiet priekšroku minimālismam
Minimālisms ir lieliski piemērots nelielām virtuvēm, jo tas rada ilūziju, ka virtuve ir plašāka, kā tā ir patiesībā. Tas ir attiecināms uz faktu, ka, plānojot virtuves mēbeles modernā minimālisma stilā, ir rūpīgi padomāts, lai visam nepieciešamajam būtu sava vieta virtuves skapīšos, ne uz virsmām vai atvērtajiem plauktiem. Izvairieties no grezniem vai pārlieku dekoratīviem elementiem, kas piesaista uzmanību, un dotiet priekšroku integrētiem risinājumiem un plūdenām, tīrām līnijām plašākas sajūtas radīšanai virtuvē. Izvairieties arī no vizuāla jucekļa un atturieties no piederumu vai mazās virtuves tehnikas uzglabāšanas uz virsmām, jo tas radīs iespaidu, ka virtuvē nav pietiekami daudz vietas to uzglabāšanai un telpa tādējādi izskatīsies mazāka.
Arī nelielas virtuves var būt mūsdienīgas un praktiskas to izmantošanā. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, kas pielāgots tieši Jūsu virtuvei, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!