Blogs

Viss, kas jāzina par glancētām virtuves mēbeļu fasādēm

Virtuves mēbeles / 16.06.2020.

Glancētas mēbeļu fasādes savu aktualitāti spējušas saglabāt jau gadu desmitiem, un, neskatoties uz neskaitāmiem jauninājumiem virtuves interjera tendencēs, šī apdare joprojām ir viena no izplatītākajām izvēlēm gan dizaineru, gan mūsu klientu vidū. Neskatoties uz tās aktualitāti, izstrādājot jaunu virtuves mēbeļu projektu, būtiski padomāt par izvēlētas fasāžu apdares atbilstību Jūsu mājoklim gan no dizaina, gan funkcionalitātes aspekta. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri ir apkopojuši svarīgāko, kas jāzina par glancētām virtuves mēbeļu fasādēm!

PLUSI 

Papildus plašuma un gaišuma sajūta

Glancētu dekoru būtiskākā priekšrocība ir to apdare, kas virtuvei paredzēto telpu padara plašāku un atvērtāku, nekā tā patiesībā ir, padarot glancētas mēbeļu fasādes par lielisku izvēli neliela izmēra virtuvēm. Papildus tam, glancēta apdare lieliski atspoguļo telpā ieplūstošo gaismu, kas nozīmē, ka telpa būs labāk izgaismota un Jums nevajadzēs uztraukties arī par tumšākas krāsu paletes izvēli Jūsu virtuves mēbelēm, jo tumšs dekors ar glancētu apdari telpu nepadarīs smagnēju.

Atvieglota kopšana

Vēl viena vērā ņemama glancētu dekoru priekšrocība ir to patiesi vieglā kopšana, kas vienmēr uzskatāms par lielu ieguvumu, it sevišķi tad, ja virtuves darbos iesaistāties bieži, taču nevēlaties pavadīt pārlieku daudz laika, tīrot gatavošanas laikā radušos traipus. Ja viegla kopšana ir svarīgākais aspekts, ko meklējat mēbeļu fasādēs, glancēta apdare noteikti būs veiksmīgāka izvēle par matētu, jo gan no netīrumiem, gan pirkstu nospiedumiem iespējams atbrīvoties, neizmantojot speciāli paredzētus tīrīšanas līdzekļus.

MĪNUSI

Pamanāmāki traipi un skrāpējumi

Ņemot vērā, ka fasādes ar glancētu apdari atspoguļo telpā ieplūstošo gaismu, pirkstu nospiedumi, netīrumi un skrāpējumi uz tiem būs daudz pamanāmāki nekā uz matētiem vai daļēji glancētiem dekoriem. Par traipiem, iespējams, nav nepieciešamības uztraukties, ņemot vērā to vieglo tīrīšanu, taču, izvēloties glancētas fasādes, ieteicams padomāt par skrāpējumu rašanos. Ja domājat, ka tas varētu sagādāt neērtības, ieteicams padomāt par glancētu un matētu dekoru apvienošanu, matētos izvēloties, piemēram, grīdas skapīšiem, ja tos izmantojat vairāk, jo uz tiem skrāpējumi nebūs tik pamanāmi. 

Krāsu paletei ir nozīme

Vēl viens vērā ņemams glancētu dekoru trūkums ir saistīts ar tiem izvēlēto krāsu paleti. Ja domājat par tumšāku dekoru izvēli, vērts ņemt vērā, ka tie nebūs tik piesātināti, kā to matētā versija, kas var būt gan pozitīvs, gan negatīvs aspekts atkarībā no Jūsu preferencēm. Papildus tam, uz tumša dekora fasāžu nepilnības, kā skrāpējumi vai pirkstu nospiedumi, būs daudz uzskatāmākas nekā uz gaišākiem glancētiem dekoriem. Ja vēlaties izvairīties no papildus fasāžu kopšanas, noteikti ieteicams izvēlēties gaišāku krāsu paleti Jūsu virtuvei.

Glancētas virtuves mēbeļu fasādes ir vienlaikus elegants, taču praktisks risinājums, ko vērts apsvērt ikvienai virtuvei. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem šeit!

 

Lasi vēl