Blogs

Kā iekārtot virtuvi?

Virtuves mēbeles / 29.07.2020.

Virtuve būtiski ietekmē visa mājokļa koptēlu, tieši tāpēc, plānojot jaunu virtuves mēbeļu iegādi, nereti nākas saskarties ar jautājumu, kā iekārtot virtuvi atbilstoši gan sava mājokļa interjeram, gan vēlamajam budžetam? Tā kā ikviens jaunas virtuves iekārtas meklējumos savu mājokli vēlas aprīkot ar iespēju robežās labāko pieejamo risinājumu, mūsu dizaineri ir apkopojuši svarīgāko, ko ņemt vērā, uzsākot virtuves iekārtošanas procesu, lai savu mājokli izdevīgi aprīkotu ar mūsdienīgām un daudzfunkcionālām virtuves mēbelēm!

Nosakiet savu budžetu

Pirms ķerties pie virtuves projektēšanas, pirmais solis ir vēlamā budžeta noteikšana. Mūsdienās, kad ir pieejams patiesi plašs dekoru un materiālu piedāvājums dažādās cenu kategorijās, vēlamā budžeta plānošana ir ne tikai pašsaprotama, bet arī nepieciešama, lai precīzi saprastu, kuri materiālu, furnitūras un virtuves tehnikas risinājumi ir Jums piemērotākie un kur vērts ieguldīt vai ietaupīt. Ja Jums ir skaidrs, kādā cenu diapazonā vēlaties iekļauties un kādas ir Jūsu dizaina vai funkcionalitātes prioritātes, arī dizaineriem būs vieglāk piedāvāt Jūsu vēlmēm atbilstošākos risinājumus kvalitatīvam un mūsdienīgam gala rezultātam.

Apsveriet savas prioritātes

Jaunās virtuves iekārtošanas procesā ir būtiski apsvērt ne tikai virtuves mēbelēm paredzētās funkcijas, bet arī tām vēlamo dizainu, lai nonāktu pie Jums un Jūsu mājoklim piemērotākā risinājuma, tieši tāpēc jau savlaicīgi ir ieteicams apsvērt, kādas ir Jūsu prioritātes. Vai vēlaties, lai virtuve būtu vieta, kurā uzņemt viesus, vai arī tā ir tikai vieta ēdiena gatavošanai? Vai Jūsu mājoklī ir atvērtais plānojums un ir būtiski virtuves dizainu pieskaņot pārējiem telpas elementiem? Jau laicīgi rodot atbildes uz šiem un līdzīgiem jautājumiem, Jums būs skaidrāks redzējums un konkrētas prasības, kas ietekmēs jaunās virtuves dizainu un tās atbilstību Jūsu vēlmēm.

Padomājiet par virtuves plānojumu un izkārtojumu

Nozīmīgs aspekts ikviena projekta izstrādes procesā ir virtuves plānojuma un mērījumu noteikšana, lai nodrošinātu, ka dizaineri pilnībā izmanto visu pieejamo telpu un izgatavo tai atbilstošāko virtuves mēbeļu risinājumu. Papildus tam ieteicams padomāt arī par atbilstošākā virtuves iekārtas izkārtojuma izvēli - katram izkārtojuma veidam ir savas priekšrocības, tāpēc īpaši nozīmīgi apsvērt, kurš no tiem visefektīvāk uzlabos Jūsu virtuves funkcionalitāti un ikdienas darbu plūsmu. Turklāt gaumīgs un pārdomāts izkārtojums ir labs veids, kā nodrošināt, ka virtuve ne tikai nevainojami pilda tai paredzētās funkcijas, bet arī lieliski iederas un papildina mājokļa interjeru.

Noskaidrojiet elektrības un ūdens konfigurācijas

Ja vien Jūs neplānojat pilnīgu telpas renovāciju, kas iekļauj arī cauruļu un vadu pārkonfigurēšanu aiz virtuves sienām, to esošais izvietojums būtiski ietekmēs Jūsu jaunās virtuves izkārtojumu. Tieši tāpēc jau pirms projekta izstrādes uzsākšanas ir svarīgi konsultēties ar dizaineriem par funkcionālu skapīšu un virtuves tehnikas izvietojumu, jo nereti ir tikai viena vieta, kur iespējams novietot, piemēram, izlietni vai trauku mazgājamo mašīnu. Tāpat, izvēloties virtuves tehnikas izkārtojumu, jāņem vērā arī elektrības kontaktligzdu pieejamība un izkārtojums.

Izvēlieties kvalitatīvas virtuves iekārtas

Arī virtuves iekārtām ir būtiska nozīme virtuves dizainā un funkcionalitātē. Izvēloties virtuves iekārtas, noteikti apsveriet izvēlēto ierīču kvalitāti un pieejamās funkcijas, jo atšķirībā no citiem virtuves mēbeļu elementiem, kā galda virsmas vai mēbeļu fasādes, šīm ierīcēm virtuvē ir jāveic konkrēts uzdevums un tas jādara augstākajā līmenī. Papildus tam laba ideja ir dot priekšroku viena ražotāja un stila vai vienotas apdares un krāsas risinājumiem, ja iebūvētu risinājumu vietā izvēlaties brīvi stāvošas alternatīvas, lai nodrošinātu vienotu un pārdomātu koptēlu virtuvē.

Rast savam mājoklim piemērotāko virtuves mēbeļu risinājumu ir svarīgi ikvienam mājokļa īpašniekam. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl