Blogs

Viss, kas jāzina par matētām virtuves mēbeļu fasādēm

Virtuves mēbeles / 04.03.2020.

Matētas virtuves mēbeļu fasādes nenoliedzami ir viena no pēdējā laika aktuālākajām interjera dizaina tendencēm, kas ir uzrunājusi gan interjera dizaina entuziastus, gan tos, kas ir jaunu virtuves mēbeļu meklējumos. Neskatoties uz šī trenda aktualitāti, pirms pieņemt svarīgo lēmumu par to, vai savas jaunās virtuves fasādēm izvēlēties tieši matētu dekoru, ieteicams aizdomāties, vai matēta apdare Jūsu mājoklim ir piemērota ne tikai no dizaina, bet arī funkcionalitātes aspekta. Lai atvieglotu Jūsu izvēli, mūsu dizaineri ir apkopojuši svarīgāko, kas jāzina par matētām virtuves mēbeļu fasādēm!

PLUSI

Matēta apdare neizceļ traipus un skrāpējumus

Viens no matētu dekoru uzskatāmākajiem plusiem, kas padara tos tik aktuālus klientu vidū, ir to apdares īpašības. Uz glancētām mēbeļu fasādēm traipi, netīrumi un skrāpējumi ir vizuāli uzskatāmāki kā uz matētiem dekoriem, kas nozīmē, ka matētas fasādes nepieprasa tik biežu kopšanu. Šī apdare arī neatspoguļo gaismu, kas palīdz maskēt radušās nepilnības un ilgāk saglabāt fasāžu sākotnējo izskatu. Papildus tam, matētas fasādes ir gludas pieskārienam un piešķir virtuvei patīkamu, samtainu koptēlu.

Matēti dekori piešķir tekstūru

Mājokļu īpašnieki ar lielākām virtuvēm vai atvērtā tipa plānojumu nereti mēdz izvēlēties tieši dekorus ar matētu apdari, jo glancētas fasādes mēdz telpai piešķirt pārlieku daudz plašuma, dimensijas un atspulga, kas var traucēt, ja telpa tiek dalīta ar dzīvojamo zonu vai ēdamzonu. Virtuvē, kurā nereti apkopoti neskaitāmi elementi, kā virtuves tehnika un furnitūra, ar glancētu vai hromētu apdari, matētu fasāžu ieviešana ir lielisks veids, kā telpā ieviest nelielu tekstūru kontrastu. Tādējādi telpā tiks panākts patīkams balanss, kā arī tīkams, pārdomāts koptēls.

MĪNUSI

Neizceļ, taču neattur no traipu un skrāpējumu rašanās

Lai gan neviena apdare nespēj novērst šāda veida problēmas, matēta apdare traipus un skrāpējumus padara tikai mazāk pamanāmus, taču nenovērš to rašanos. Ja Jūs meklējat dekoru, kas būs augsti noturīgs pret skrāpējumiem un padarīs traipus mazāk pamanāmus, ieteicams izvēlēties Jums tīkamāko tumšo dekoru no inovatīvo materiālu Fenix kolekcijas. Papildus aspekts, ko vērts ņemt vērā, izvēloties matētas fasādes, ir to tīrīšana, ko vienkāršāk veikt ar Magic Sponge.

Matēti dekori nepiešķirs plašuma ilūziju

Viens no glancētu fasāžu plusiem ir tas, ka to apdare telpā ievieš papildus plašuma sajūtu un dimensiju. Ar matētām fasādēm tā nav, jo to apdare absorbē gaismu, tāpēc, ja Jums ir neliela virtuve un Jūs vēlaties to padarīt vizuāli plašāku, matēti dekori, iespējams, nav Jūsu mājoklim piemērotākie. Ja tomēr vēlaties tieši matētu dekoru virtuves fasādēm, ieteicams konsultēties ar mūsu dizaineriem, lai viņi piedāvātu Jūsu mājoklim piemērotāko risinājumu!

Matētas virtuves mēbeļu fasādes ir viens no pēdējā laika aktuālākajiem risinājumiem, ko vērts apsvērt arī savai virtuvei. Ja esat gatavs ieviest svaigas, modernas vēsmas arī savā mājoklī ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl