Blogs

Kā iekārtot nelielu virtuvi?

Virtuves mēbeles / 13.11.2019.

Pat nelielā virtuvē ir iespējams gūt kulinārijas panākumus, ja virtuves mēbeļu projektēšanas procesā tiek padomāts par gudriem dizaina un funkcionalitātes risinājumiem. Tas nav nekāds noslēpums, ka katrā mājoklī virtuvei paredzētās telpas izmēri un izkārtojums krasi atšķiras, tieši tāpēc ir nepieciešams izstrādāt tieši Jums un Jūsu vēlmēm piemērotāko risinājumu, lai atvieglotu ikdienas darbus virtuvē un padarītu virtuvi par telpu, kurā patīkami uzturēties un aicināt viesus, neatkarīgi no telpas izmēriem. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā piecus gudrus risinājumus, ka iekārtot nelielu virtuvi!

1.Padomājiet par uzglabāšanas iespējām

Uzglabāšanas iespējām virtuvē ir patiesi liela nozīme, it sevišķi, ja telpa ir neliela. Maksimāli izmantojot pieejamo telpu un pielāgojot virtuves mēbeles tā, lai tās izmantotu katru mazāko stūrīti, jebkuru nelielu virtuvi var padarīt vienlaikus funkcionālu un praktisku. Uzsākot virtuves renovāciju, ir svarīgi padomāt par to, kas virtuvē ir pats nepieciešamākais un kāds ir vēlamais izkārtojums, lai palīdzētu izlemt, kāda tipa risinājumi vislabāk darbosies tieši Jūsu virtuvē. Ieteicams apsvērt arī izvelkamos grozu mehānismus un piederumu ieliktņus, kas virtuvē palīdzēs uzturēt organizētu kārtību un paplašinās izmantojamo telpu. Tāpat ieteicams padomāt par antresolu vai lielo penāļu ieviešanu, lai pēc iespējas vairāk izmantotu virtuves mēbelēm atvēlēto vietu. 

2.Izvēlieties neitrālu krāsu paleti

Nekas neievieš telpā plašākas telpas sajūtu vairāk kā gaiša, neitrāla krāsu palete, tieši tāpēc nelielās telpās ir ieteicams izvēlēties baltus, pelēkus vai bēšus toņus, lai padarītu tās vizuāli plašākas. Nelielās telpās ieteicams arī izvēlēties virsmas ar atspīdumu, piemēram, glancētas fasādes, kas radīs ilūziju, ka telpā ir vairāk gaismas. Arī galda virsmām ir liela nozīme, tieši tāpēc ieteicams izvēlēties gaišas virsmas, lai virtuvi nepadarītu smagnēju. Lieliska izvēle ir akmens vai akmens imitācijas virsmas, jo tām piemīt zināms atspīdums, kas komplementē nelielas virtuves. Arī virtuves tehnikai un armatūrai ieteicams izvēlēties apdari ar atspīdumu, piemēram, hromu, kas telpai piešķirs dimensiju. 

3.Izvairieties no vizuāla jucekļa

Mūsdienās, kad dekoru, krāsu un tekstūru izvēle ir tik plaša, reizēm šķiet grūti izvēlēties kombināciju, kas vienlaikus lieliski sader vienkopus un arī papildina esošo telpu. Neliela izmēra telpās ieteicams izvairīties no vizuāla jucekļa, jo tas telpu padarīs smagnēju un pārlieku piepildīju, tieši tāpēc ieteicams izvēlēties virtuves mēbeļu risinājumu, kas vizuāli neatklāj neko lieku. Izvēlieties integrētus virtuves tehnikas risinājumus, lai virtuves koptēlu padarītu plūdenāku, padomājiet par frēzētu rokturu risinājumiem vai izvēlieties nelielus, neuzkrītošus rokturus, kas neizcelsies uz fasādēm un padarīs telpu vizuāli plašāku. Pieskaņojiet galda virsmu sienas panelim un mēbeļu fasādēm, lai radītu vienotu izskatu, kas vielaikus izskatās gaumīgi, taču neizceļas kopējā telpā.

4.Uzturiet kārtību uz darba virsmas

Tas nav noslēpums, ka galda virsma nereti kļūst par mājvietu visa veida mazajai virtuves tehnikai un daudziem citiem reizēm nevajadzīgiem niekiem, kas laika gaitā aizņem tik ļoti svarīgo darba virsmu. Tieši šī iemesla dēļ nelielās virtuvēs ir ieteicams izvairīties no virtuves rīku uzglabāšanas uz galda virsmas un tā vietā rast visam vietu virtuves skapīšos, atvērtajos virtuves plauktos vai citos atjautīgos uzglabāšanas risinājumos. Atbrīvojot darba virsu, virtuve ne tikai izskatīsies plašāka, bet arī kļūs vairāk funkcionāla, jo Jums būs vairāk vietas izvērsties virtuves darbos. 

5.Padariet telpu pieejamu ikvienam

Ne visi mājokļi ir aprīkoti ar plašu virtuvi un atvērtu plānu, taču tas nenozīmē, ka tāpēc virtuvei ir jāzaudē tās funkcionalitāte. Arī nelielā telpā ir iespējams rast dizaina un izkārtojuma risinājumu, kas ir piemērots viesu uzņemšanai un vairāk kā vienam gatavotājam, tieši tāpēc ir svarīgi padomāt par ēdamzonas ieviešanu virtuvē, kas var vienlaikus kalpot arī kā darba virsma. Ja esat klasiska dizaina cienītājs un vēlaties virtuvē novietot ēdamgaldu, ieteicams padomāt par risinājumu, kas nav masīvs un pārlieku liels, lai lieki neaizņemtu vietu un nepadarītu virtuvi smagnēju. Ja Jums ir vēlme ieviest virtuvē alternatīvu ēdamvietas risinājumu, ieteicams padomāt par bāra letes vai nelielas virtuves salas risinājumu, kas vielaikus lieliski kalpos kā ēdamzona un darba virsma.

Neliela virtuve nebūt nenozīmē, ka virtuves projektēšanas procesā ir jāziedo labs dizains vai funkcionalitāte, gluži pretēji arī nelielai virtuvei iespējams rast risinājumus, kas papildinās Jūsu mājokli un padarīs virtuvi par vienu no mājokļa iecienītākajām telpām. Ja arī Jūs interesē individuāli izstrādāts virtuves mēbeļu projekts, kas pielāgots tieši Jūsu mājoklim, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl