Blogs

Atvērtā un slēgtā tipa virtuves - plusi un mīnusi

Virtuves mēbeles / 25.09.2019.

Virtuves renovācijas process nenoliedzami ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem ikvienā mājoklī, jo tiek pieņemti svarīgi dizaina un funkcionalitātes lēmumi, kas ietekmē turpmāko ikdienas plūsmu. Virtuves renovācija nereti sākas ar slēgta vai atvērta tipa virtuves izvēli, kas tiek attiecīgi papildināta ar individuāli izstrādātām virtuves mēbelēm. Lai gan viedokļi par abu tipu virtuvēm mēdz variēt, tiem katram ir savi plusi un mīnusi, par kuriem plašāk izklāstīsim šajā rakstā, lai palīdzētu Jums pieņemt lēmumu Jūsu jaunajam virtuves projektam!

Atvērtā tipa virtuves 

Viens no acīmredzamākajiem atvērtā tipa virtuvju plusiem ir to piedāvātās izklaides iespējas. Šādas virtuves ļauj brīvi uzturēt kontaktu ar viesiem vai ģimenes locekļiem arī ēdiena gatavošanas laikā, kas ir viens no iemesliem, kāpēc atvērtas virtuves ir guvušas aktualitāti mūsu klientu vidū, kā arī tiek iekļautas jauno projektu virtuves/viesistabas plānojumos. Vēl viens svarīgs aspekts ir tas, ka atvērtā tipa virtuves ir labi apgaismotas ar dabisko gaismo, kas virtuvei tiek pievadīta no ēdamistabas vai viesistabas zonas, tādējādi atvieglojot arī darbību un pārredzamību virtuvē. Papildus apgaismojumu telpā iespējams ieviest ar pārdomāti izvietotiem LED risinājumiem.

Viens no uzskatāmākajiem atvērto virtuvju mīnusiem ir virtuvei paredzētās telpas labiekārtošana, ja Jūsu mājoklī virtuve ir nodalīta no pārējām telpām, jo tas prasa daudz laika un līdzekļu. Šādā gadījumā labāks ieguldījums būtu jauna virtuves projekta izstrāde, kas fokusējas uz plašuma sajūtas un gaišuma ieviešanu jau esošajā telpā ar atbilstošiem mēbeļu fasāžu un galda virsmu dekoriem. Vēl viens mīnuss ir saistīts ar gatavošanā radīto troksni, kas var traucēt, ja rosība notiek arī viesistabas zonā, jo abas zonas nav atdalītas ar sienu. Arī vizuālais aspekts nereti ir svarīgs, tāpēc atvērtā tipa virtuvēs uzturēt kārtību ir īpaši svarīgi.

Slēgtā tipa virtuves

Slēgtā tipa virtuves nereti tiek uzskatītas par funkcionālāku un formālāku alternatīvu atvērtā tipa virtuvēm, tomēr arī tas mēdz variēt no izstrādātā virtuves mēbeļu projekta. Acīmredzama slēgtā tipa virtuves priekšrocība ir saistīta ar faktu, ka tā ir pilnībā nodalīta no citām telpām un nav vizuāli uzskatāma, ja intensīvos gatavošanas darbos ir radusies nekārtība, kas netiek uzkopta uzreiz pēc gatavošanas. 

Attiecībā uz slēgtā tipa virtuvju mīnusiem, šādas virtuves nereti rada noslēgtības un saspiestības sajūtu, kā arī liedz gatavotājam iespēju komunicēt ar viesiem vai ģimenes locekļiem, ja mājokļa centrs ir viesistabā vai ēdamistabā. Nereti slēgtā tipa virtuvēs ir arī nepietiekami daudz vietas, lai gatavot spētu vairāk kā viens cilvēks, kas arī ir vērā ņemams faktors. Šādos gadījumos mūsu dizaineri iesaka vairākas virtuves optimizācijas iespējas, lai maksimizētu virtuves funkcionalitāti. 

Atvērtā un slēgtā tipa virtuvēm piemīt gan savi plusi, gan mīnusi, ko ir vērts ņemt vērā, iegādājoties jaunu mājokli vai plānojot virtuves renovāciju. Lai gan telpas un virtuves mēbeļu izkārtojums lielā mērā ir atkarīgs no katra klienta vēlmēm un vajadzībām, ikviena virtuve var apvienot lielisku dizainu un funkcionalitāti ar kvalitatīvi izstrādātu virtuves mēbeļu projektu.

Ja arī Jūs interesē piemeklēt Jūsu mājoklim piemērotāko virtuves mēbeļu risinājumu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem šeit!

 

Lasi vēl