Blogs

Mūsdienīga dizaina pamatprincipi Jūsu jaunajām virtuves mēbelēm

Virtuves mēbeles / 09.07.2020.

Jaunu virtuves mēbeļu iegāde ir nozīmīgs ieguldījums ikvienā mājoklī, kas vienlaikus papildinās tā interjeru un cels mājokļa kopējo vērtību, kā arī būtiski atvieglos Jūsu ikdienas darbus virtuvē. Lai gan virtuves mēbeļu izstrādes process saistās ar neskaitāmu lēmumu pieņemšanu, būtiskākie lēmumi, kas saistīti ar mūsdienīgas un funkcionālas virtuves iekārtas izstrādi, jāpieņem tieši projekta izstrādes sākumā. Lai padarītu to vienkāršāku, mūsu dizaineri ir apkopojuši piecus būtiskus, taču vienkārši īstenojamus mūsdienīga dizaina pamatprincipus Jūsu jaunajām virtuves mēbelēm!

Izvēlieties dizainu minimālisma noskaņās

Viens no mūsdienīgu virtuves mēbeļu raksturīgajiem aspektiem ir saistīts tieši ar minimālistisku dizainu, kas ir būtisks, ja vēlaties, lai Jūsu jaunā virtuves iekārta saglabā tās svaigo, moderno izskatu arī gadiem pēc tās iegādes. Tas nebūt nenozīmē, ka dizaina dēļ Jums jāatsakās no dažādām uzglabāšanas iespējām, kā, piemēram, atvērtie virtuves plaukti, vai citiem būtiskiem funkcionalitātes aspektiem, bet gan to, ka gala rezultātam ir jābūt pietiekami neitrālam tā dizainā, lai tas nespētu pāragri zaudēt savu aktualitāti. Kā lielisku piemēru var minēt baltas virtuves mēbeles, kas vienlaikus telpā ievieš minimālistiskas vēsmas un nodrošina, ka virtuves dizains ir gan mūsdienīgs, gan ilgmūžīgs.

Parūpējieties par labu apgaismojumu

Apgaismojums ir būtisks ikvienā virtuvē, tieši tāpēc ir būtiski nodrošināt, ka telpā ieplūst pēc iespējas vairāk dabiskās gaismas un ka arī virtuves mēbeles ir aprīkotas ar gatavošanai atbilstošu mākslīgo apgaismojumu. Labs apgaismojums būtiski maina virtuvei paredzētās telpas koptēlu, jo tas ne tikai to šķietami paplašina, bet arī padara to vizuāli tīkamāku. Ņemot vērā, ka mūsdienās vairumā mājokļu dabiskā apgaismojuma plūsma un virtuves telpu izmēri krasi variē, ir būtiski rast tieši Jums un Jūsu virtuvei piemērotākos apgaismojuma risinājumus, lai nodrošinātu, ka jauniegādātās virtuves mēbeles ir pilnībā funkcionālas. 

Padomājiet par viesiem pieejamu izkārtojumu

Mūsdienās jaunajos projektos novērojama tendence dot priekšroku tieši atvērtas telpas konceptam, kas apvieno virtuvi ar dzīvojamo istabu, tādējādi būtiski ietekmējot arī ikdienas darbu plūsmu virtuvē. Ņemot vērā, ka šādā gadījumā virtuve nav vien nošķirta telpa, kurā gatavot, kamēr viesi uzturas dzīvojamā istabā, ir būtiski padomāt par veidiem, kā nodrošināt, ka vienlaikus iespējams gan gatavot maltīti sev tuvajiem, gan arī parūpēties par viņu izklaidi. Lielisks risinājums šādā gadījumā ir virtuves salas izvēle, kas vienlaikus nodala virtuves zonu no dzīvojamās istabas un ļauj ģimenes locekļiem vai viesiem ar Jums netraucēti komunicēt.

Izvēlieties gludas mēbeļu fasādes

Atšķirībā no citiem virtuves interjera dizainiem, mūsdienīgs virtuves dizains tiek saistīts ar vienkāršību un plūdenu koptēlu. Priekšrokas došana minimālismam ir īpaši būtiska, veicot izvēli par virtuves mēbeļu fasādēm, to materiālu un dizainu, jo tas ir ne tikai virtuves uzskatāmākais, bet arī nereti viens no, ja ne dārgākais elements. Tā vietā, lai izvēlētos, piemēram, rāmīšu fasādes, pieturieties pie minimālistiskā dizaina, izvēloties gludas mēbeļu fasādes ar matētu apdari un mūsdienīgu, taču ilgmūžīgu toni, tādējādi telpā panākot vienotu, elegantu koptēlu.

Padomājiet par atvērtajiem plauktiem

Mūsdienīgās virtuvēs uzsvars nereti tiek likts tieši uz atvērto koncepciju. Sākot no pašas virtuvei paredzētās telpas līdz pat šķietami mazsvarīgiem elementiem, ir būtiski panākt atvērtības sajūtu vai vismaz būt atvērtiem jaunām ar virtuves dizainu saistītām idejām. Viens no šādiem risinājumiem ir atvērto plauktu integrēšana virtuves interjerā, ko iespējams panākt, izvēloties daļu no sienas vai grīdas skapīšiem atstāt bez durtiņām vai papildinot virtuvi ar individuāli uzstādītiem plauktu risinājumiem. Atvērtie plaukti kalpo gan kā papildus vieta virtuves piederumu glabāšanai, gan kā lielisks virtuves interjera papildinājums.

Rast mūsdienīgu virtuves mēbeļu risinājumu savam mājoklim ir būtiski ikvienam jaunas virtuves iekārtas meklējumos. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl