Blogs

Kā izstrādāt funkcionālu virtuves salu?

Virtuves mēbeles / 29.05.2020.

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā virtuvē ieviest papildus funkcionalitāti, ir izvēloties to papildināt ar virtuves salu. Lai gan katrs virtuves mēbeļu projekts ir individuāls un virtuves salas dizains un tai paredzētās funkcijas atšķiras no projekta uz projektu, ikvienai virtuves salai piemērotai virtuvei ir iespējams izstrādāt risinājumu, kas telpu papildinās gan vizuāli, gan funkcionāli. Tieši tāpēc šodienas rakstā mūsu dizaineri piedāvā svarīgāko, kas jāzina, lai izstrādātu funkcionālu virtuves salu arī Jūsu virtuvē!

Pārdomātas virtuves salas funkcijas

Pirms uzsākt jauna virtuves mēbeļu projekta izstrādi, svarīgi padomāt par to, kādas ir vēlamās virtuves salas funkcijas. Ja Jūsu esošajā virtuvē jau atrodas virtuves sala, vēlams padomāt, vai tā pilda visas Jums nepieciešamās funkcijas vai tomēr ir nepieciešams ko mainīt? Vai Jūs vēlaties, lai tā kalpotu kā papildus darba zona, kas apvienota ar ēdamzonu, vai tomēr plānojat virtuves salā iestrādāt sildvirsmu vai izlietni? Katrs gadījums ir individuāls un prasa cita veida plānojumu. Piemēram, ja vēlaties, lai virtuves sala apvieno papildus galda virsmu un ēdamzonu, zem tās ieteicams iestrādāt skapīšus virtuves piederumu un trauku glabāšanai, lai virtuves darbi ritētu raitāk, savukārt, ja vēlaties tajā integrēt sildvirsmu vai izlietni, papildus jāpadomā par elektrības un ūdens izvadiem. 

Virtuves darba trijstūris

Ikviens pārdomāts virtuves mēbeļu projekts parūpējas ne tikai par lielisku dizainu un kvalitātīviem materiāliem, bet arī par funkcionālu izkārtojumu un virtuves tehnikas izvietojumu. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā nodrošināt, ka virtuves mēbeles izkārtotas tā, lai gatavošanas darbos nekas nestātos ceļā, ir projekta izstrādes laikā padomājot par virtuves darba trijstūri. Šis koncepts būtībā nosaka, kā ieteicams izvietot izlietni, sildvirsmu un ledusskapi attiecībā vienam pret otru, ņemot vērā, cik bieži virtuves darbos tie tiek pielietoti. Izvēloties virtuves salas risinājumu, ieteicams padomāt par veidu, kā nodrošināt virtuves darba trijstūri tādā veidā, lai tas maksimāli palielinātu virtuves funkcionalitāti un atvieglotu pārvietošanos un darbošanos virtuvē. Par šo elementu noteikti iesakām konsultēties ar mūsu dizaineriem!

Atbilstošs aprīkojums

Lai gan virtuves salas integrēšana virtuvē nenoliedzami papildina tās funkcionalitāti, tā aprīkošana ar atbilstošu aprīkojumu ir būtiska, lai nodrošinātu tās praktisku pielietojumu. Pirmkārt, nepieciešams padomāt par atbilstošu apgaismojumu, lai nodrošinātu, ka visa virtuves darba zona ir labi pārredzama. Papildus tam ieteicams padomāt par gudrām uzglabāšanas iespējām, kā izvelkamie grozu mehānismi, organizētai kārtībai virtuvē. Atkarībā no virtuves salai paredzētās funkcijas noteikti jāpadomā arī par attiecīgu virtuves tehniku, kā, piemēram, tvaiku nosūcēju sildvirsmas gadījumā. Ja virtuves sala paredzēta kā galvenā darba zona, iespējams, nepieciešams padomāt par durtiņām ar PUSH vai automātiski atveramajiem mehānismiem, lai atvieglotu pieeju nepieciešamajiem piederumiem, kamēr aktīvi darbojaties virtuvē.

Virtuves sala ir lielisks veids, kā ieviest papildus funkcionalitāti virtuvē. Ja arī Jūs esat gatavs individuāli izstrādātam virtuves mēbeļu projektam ar virtuves salas risinājumu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl