Blogs

Kā panākt skandināvu minimālismu Jūsu virtuvē?

Virtuves mēbeles / 14.07.2020.

Izvēloties virtuves interjera dizainu sava jaunā virtuves mēbeļu projekta izstrādei, liela daļa mūsu klientu priekšroku dod tieši skandināvu minimālismam un tam piemītošajai funkcionalitātei, kas lieliski papildina ne tikai virtuves, bet arī mājokļa kopējo interjeru. Lai gan katrs mūsu projekts tiek izgatavots ar individuālu pieeju un tam tiek izvēlēti vien klientam aktuālākie un piemērotākie risinājumi, mūsu dizaineri ir apkopojuši trīs universāli pielietojamus ieteikumus, ko ņemt vērā, lai skandināvu minimālismu panāktu arī Jūsu virtuvē!

Minimālistisks dizains 

Nereti tiek sacīts, ka mazāk ir vairāk, un tieši tas pats attiecināms arī uz skandināvu minimālismu. Viens no veidiem, kā minimālismu panākt arī savā virtuvē, ir rūpīgi apdomājot virtuves mazās tehnikas un piederumu izvietojumu. Jo mazāk uzskatāmu elemetu atradīsies uz, piemēram, galda virsmas, jo minimālistiskāks liksies virtuves koptēls, tāpēc būtiski padomāt par efektīvām uzglabāšanas iespējām. Vēl viens lielisks veids, kā virtuvi padarīt šķietami minimālu, ir izvēloties vienu centrālo dizaina elementu, kā galda virsma vai sienas panelis, un piemeklējot tam dekoru, kas izcelsies uz citādi minimālistiskās virtuves fona. Tomēr pārliecinieties, ka šis akcenta elements labi mijiedarbojas arī ar pārējiem dekoriem pārdomātam koptēlam!

Plūdenas līnijas

Skandināvu dizainā liels fokuss tiek likts tieši uz tīrām, plūdenām līnijām virtuves dizainā, tāpēc, izstrādājot savas jaunās virtuves iekārtas projektu, uzsvaru ieteicams likt uz pēc iespējas vienkāršāka dizaina dekoriem. Minimālistiskam koptēlam izvēlieties mēbeļu fasādes ar gludu, matētu apdari un papildiniet tās ar vienkāršiem, neuzkrītošiem rokturiem vai padomājiet par fasādēm bez rokturiem, izvēloties risinājumus ar pārkari vai automātiskiem atvēršanas un aizvēršanas mehānismiem, lai saglabātu virtuvē svarīgo funkcionalitāti. Par plūdenām līnijām ieteicams padomāt, izvēloties arī tādus uzskatāmus virtuves elementus kā virtuves tehnika un furnitūra, lai nodrošinātu, ka virtuves dizains ir vienots un pārdomāts.

Neitrāla, bet ne monohromatiska krāsu palete

Lai arī melnbaltā krāsu palete ir patiesi izplatīta skandināvu dizainā, tas nebūt nenozīmē, ka tā ir vienīgā optimālā izvēle un ka Jums sevi ir šājā aspektā jāierobežo. Būtībā galvenais skandināvu minimālisma aspekts ir neitralitāte un vienkāršība gan virtuvei izvēlētajā dizainā, gan krāsu paletē, tāpēc savas virtuves krāsu paleti varat brīvi sastādīt no neskaitāmiem neitrāliem toņiem, kā maigie pasteļi vai piesātinātie zemes toņi. Būtiski piebilst, ka izvēlētajai krāsu paletei nav jabūt monohromatiskai, lai tā būtu minimālistiska, jo pat ar kontrastējošiem dizaina elementiem, kas veido patīkamu koptēlu, iespējams panākt vienkāršu, taču elegantu dizainu.

Skandināvu minimālisms ir lieliska izvēle ikvienam jaunu virtuves mēbeļu meklējumos. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl