Blogs

Kā efektīvi panākt monohromatisku dizainu virtuvē?

Virtuves mēbeles / 26.02.2020.

Monohromatiska krāsu palete virtuvē ir vienlaikus mūsdienīgs un ilgtspējīgs interjera dizaina risinājums, taču nereti panākt kāroto koptēlu ir grūtāk, nekā sākotnēji varētu šķist. Rast balansu starp monohromatiskas krāsu paletes ieturēšanu, saglabājot telpas dimensiju un vizuālo tīkamību, lai virtuvei paredzētā telpa nekļūtu monotona, var būt patiess izaicinājums ikvienam, kurš savā interjerā vēlas ieviest monohromatisku dizainu. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā apskatu ar ieteikumiem Jūsu iedvesmai, plānojot monohromatiskas krāsu paletes ieviešanu arī savā virtuvē!

Izmantojiet vienas krāsas toņu variācijas

Viena no tipiskākajām kļūdām, ko iespējams pieļaut, plānojot monohromatiskas krāsu paletes ieviešanu savas virtuves interjerā, ir censties ikvienam elementam rast vienu un to pašu toni. Izvēloties vienas nokrāsas mēbeļu fasādesgalda virsmu un sienas paneli telpu padarītu pārlieku monotonu un telpa zaudētu tās dimensiju, kas nav mērķis, ko vēlaties sasniegt. Monohromatiska dizaina galvenais aspekts ir vienas krāsas vairāku toņu kombinēšana, kas telpai piešķirs zināmu raksturu, kā arī padarīs to vizuāli tīkamāku. Papildus tam rast piemērotus dizaina elementus, kā ēdamgalds vai krēsli, būs daudz vienkāršāk, jo nenāksies uztraukties par to, ka, piemēram, viena ražotāja baltais tonis neatbildīs cita ražotāja baltajam tonim. Atšķirība starp vienas krāsas dažādiem toņiem pārsvarā ir pavisam neliela, tieši tāpēc tie lieliski komplementēs viens otru jebkurā kombinācijā.

Papildiniet telpu ar koka elementiem

Monohromatiskās virtuvēs ir svarīgi ieviest arī zināmus kontrasta elementus, kas vienlaikus papildinās telpu no dizaina aspekta, kā arī izjauks telpas pārlieku vienveidīgo izskatu. Dabiskais koks vai tā imitācijas ir lielisks un neitrāls veids, kā papildināt monohromatisku dizainu, nezaudējot tā vizuālo, vienkrāsaino būtību. Padomājiet par to, kā papildināt virtuvi ar noderīgiem elementiem, kā virtuves plaukti, lai papildinātu ne tikai telpas vizuālo izskatu, bet arī virtuves funkcionalitāti. Kā redzams, šajā monohromatiskajā virtuvē ir izvēlēta koka grīda un piemeklēts ēdamgalds, kas ar tā balto virsmu papildina virtuves balto koptēlu un ar koka aplīmēto maliņu ievieš telpā svaigu dizaina elementu, kas telpu padara vizuāli tīkamāku. Arī krēslu sēdekļu tonis ir pieskaņots telpā esošajiem koka elementiem.

Padomājiet par kontrastējošiem dizaina elementiem

Šo padomu īpaši ieteicams izmantot tiem, kuru virtuves mēbeļu fasādes un sienu vai sienas paneļu krāsas sakrīt - pievienojiet savas virtuves dizainam kontrastu un atspoguļojiet savu dizaina izjūtu ar pārdomāti izvēlētiem dizaina elementiem. Padomājiet par moderniem rokturiem un gaismekļiem, kā arī traukiem vai citiem elementiem, kas izcelsies uz Jūsu virtuves fona un piešķirs tai raksturu. Lielisks veids, kā mūsdienīgi aprīkot Jūsu virtuvi, ir izvēloties šobrīd aktuālo metālisko apdari, kas kalpos kā virtuves odziņa un ieviesīs virtuvē svaigas dizaina vēsmas. Šiem dizaina elementiem nebūt nav jābūt pārlieku grezniem vai spilgtiem, tikai pietiekami jāatšķiras no virtuves mēbeļu koptēla, lai spētu radīt vizuāli uzskatāmu kontrastu starp virtuvē valdošo krāsu.

Rast monohromatisku dizainu virtuvē var būt patiesi lēmumiem piepildīts process, taču tas nebūt Jūs neattur no sev tīkama risinājuma ieviešanas savā mājoklī. Ja arī Jūs interesē individuāli izstrādāts virtuves mēbeļu projekts, iedvesmojoties no aktuālā monohromatiskā dizaina, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl