Blogs

Kā ieviest klasisku dizainu Jūsu virtuvē?

Virtuves mēbeles / 19.11.2019.

Neskatoties uz to, ka mūsdienu interjera dizaina tendences piedāvā plašas izvēles iespējas, kad nākas izvēlēties sev un savam mājoklim piemērotāko virtuves mēbeļu risinājumu, nereti grūtākais lēmums ir attiecināms uz izvēli starp mūsdienīgu vai klasisku dizainu. Lai gan modernais minimālisms un skandināvu stils nenoliedzami ir šībrīža aktualitātes, klasiskais dizains ir risinājums, kas nenoveco un ir vienmēr aktuāls, tāpēc nereti klienti izvēlas klasisku dizainu celt jaunos augstumos un ieviest to arī savas virtuves interjerā. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā piecus ieteikumus, kā klasisku dizainu ieviest arī Jūsu virtuvē!

1.Padomājiet par dekoratīviem elementiem

Klasisku virtuves mēbeļu galvenā iezīme ir uzmanība niansēm un dekoratīvajiem elementiem. Virtuves projektēšanas procesā ieteicams padomāt par karnīzēm virs sienas skapīšiem un rokturiem ar antīka tipa dizainu vai apdari, kas piešķirs virtuvei patiesi klasisku noskaņu, kā arī apsvērt iespēju virtuvē ieviest klasiska dizaina virtuves tehniku. Virtuves tehnikai klasiskās virtuvēs ir īpaša nozīme, jo tā ne tikai pilda sev paredzētās funkcijas, bet arī papildina virtuves mēbeles vizuāli. Izvēlieties klasiska dizaina tvaiku nosūcēju, sildvirsmu un cepeškrāsni, kā arī izlietni un jaucējkrānu, kas kalpos kā virtuves centrālie dekoratīvie elementi. 

2.Izvēlieties neitrālu krāsu paleti

Lai gan jaunākās krāsu tendences sniedz iespēju virtuvē eksperimentēt ar krāsu, izvēloties klasiska dizaina virtuves mēbeles, ir ieteicams izvēlēties neitrālu krāsu paleti. Ņemot vērā, ka klasiska dizaina aktualitāte balstās uz tā ilgtspējīgo dizainu, tas nav nekāds pārsteigums, ka tieši neitrāla krāsu palete ir tā, kas izteikti paildzina virtuves mēbeļu aktualitāti. Ja esat gaišu toņu cienītājs, Jūs varat izvēlēties starp siltiem baltiem un bēšiem toņiem, savukārt, ja esat piesātinātu toņu cienītājs, padomājiet par izteiksmīgajiem ķiršu, pelēkajiem vai kafijas brūnajiem toņiem, kas piešķirs virtuvei raksturu.

3.Izvēlieties kvalitatīvas galda virsmas

Klasiskās virtuvēs galda virsmām piemīt īpaša nozīme, jo, izvēloties šādu dizaina risinājumu, top vairāk kā skaidrs, ka virtuvei jākalpo gadiem ilgi ne tikai no dizaina, bet arī funkcionalitātes aspekta. Darba virsmas virtuvē nenoliedzami ir virtuves darbos visbiežāk izmantotais elements, tieši tāpēc, lai nodrošinātu to ilgtspējību, ieteicams domāt par patiesi kvalitatīviem risinājumiem, kā akmens masa vai akrils, jo tie ir patiesi izturīgi un noturīgi pret skrāpējumiem, ūdeni un karstumu. Šāda tipa virsmas ir arī viegli kopjamas, kas nozīmē, ka tās kalpos ilgi un bez liekas piepūles. Papildus tam, akmens masas virsmām piemīt arī dekoratīvas īpašības to unikālo rakstu dēļ, kas papildinās klasisko noskaņu virtuvē. 

4.Padomājiet par klasiska dizaina fasādēm

Mūsdienīgās virtuvēs dizains tiek balstīts uz vienkāršību un funkcionalitāti, taču klasiskās virtuvēs uzmanība tiek likta uz vizuālu krāšņumu, kas tiek panākts ar klasiska dizaina mēbeļu fasādēm. Klasiskās virtuvēs visbiežāk tiek izmantots rāmīšu fasāžu risinājums, kas nereti tiek apvienots arī ar stikla fasādēm, lai piešķirtu sevišķi klasisku izskatu. Lai gan sākotnēji šāds risinājums var šķist pārmērīgs, vērts atcerēties, ka rāmīšu fasādes ir aktuāls risinājums arī mūsdienīgajā skandināvu stilā. Svarīgi ir rast risinājumu, kas vienlaikus seko klasiskā dizaina vadlīnijām un atspoguļo arī Jūsu vēlmes, lai padarītu virtuvi par telpu, kurā Jums patīkami uzturēties. 

5.Izvēlieties neuzkrītošu sienas paneli

Šībrīža sienas paneļu tendences fokusējas uz dažādu rakstu, tekstūru un krāsu ieviešanu citādi minimālistiskās un vienkāršās virtuvēs, taču klasiskās virtuvēs sienas paneļi tiek atstāti otrajā plānā. Lai gan klasiskās virtuvēs krāšņam dizainam ir patiesi liela nozīme, sienas paneļi ierasti ir neuzkrītoši un vienkārši un kalpo vien kā elegants fons. Ņemot vērā, ka klasiskas virtuves ir pārpildītas ar neskaitāmiem dekoratīvajiem elementiem, sienas paneli ieteicams saglabāt vienkāršu krāsas, dizaina un materiālu ziņā. Lielisks risinājums klasiskām virtuvēm ir baltas metro tipa flīzes, kas vienlaikus būs funkcionālas un piešķirs virtuvei dimensiju.

Klasiskas virtuves mēbeles ir risinājums, kas savu aktualitāti saglabās vēl ilgus gadus pēc iegādes, tieši tāpēc virtuves projektēšanas procesā ir svarīgi izvēlēties tieši Jums un Jūsu virtuvei atbilstošāko dizaina un funkcionalitātes apvienojumu. Ja arī Jūs interesē individuāli izstrādātas virtuves mēbeles, iespaidojoties no klasiskā dizaina, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl