Blogs

Pieci ieteikumi skandināvu stila ieviešanai virtuves interjerā

Virtuves mēbeles / 16.12.2019.

Kaut arī skandināvu stils piešķir mājīgu gaisotni jebkurai telpai, virtuve, mūsuprāt, ir piemērotākā vieta, kurā ieviest skandināvu dizaina vienkāršību un eleganci. Mūsu dizaineri piedāvā piecus ieteikumus, kā skandināvu stilu ieviest arī Jūsu virtuvē. 

1.Gaiša krāsu palete

Skandināvu stila krāsu palete nav no plašākajām, tāpēc pieņemt izvēli par atbilstošiem krāsu risinājumiem nebūt nav sarežģīti. Skandināvu stilam tipiskā, gaišā krāsu palete rada plašākas telpas sajūtu un piepilda to ar gaismu, tieši tāpēc baltas matētas vai glancētas mēbeļu fasādes ir arvien aktuālas mūsu klientu vidū tieši to funkcionalitātes un elegantā izskata dēļ. Nereti mūsu dizaina risinājumos akcentam tiek izvēlēti tieši pelēkie toņi vai nu galda virsmās, vai arī grīdas skapīšu fasādēs, kā tie izmantoti arī šajā skandināvu stila iedvesmotajā virtuvē. 

2.Minimālistisks dizains

Domājot par skandināvu tipa virtuvi, pirmā asociācija nenoliedzami ir minimālistisks dizains, ko mūsu dizaineri šajā virtuvē panāca ar krāsota MDF fasādēs iefrēzētiem rokturiem un fasādēm ar pacelšanas mehānismiem. Šāda veida risinājums ir funkcionāls, kā arī piešķir plūdenu un mūsdienīgu izskatu gan maza, gan liela izmēra virtuvēs. Kombinācijā ar mūsu partneru Blum kvalitatīvajām viru un atvilktņu sistēmām un pacelšanas mehānismiem virtuve ir parocīga lietošanai un klientam kalpos daudzus gadus. 

3.Tekstūru kombinācijas

Attiecībā uz tekstūru ne visām virtuves virsmām ir jābūt izgatavotām no tā paša materiāla vai apdares. Ņemot vērā, ka vizuāli skandināvu virtuves ir minimālistiskas, tekstūras ir vieta, kur izpausties, lai telpai piešķirtu unikālu izskatu. Šis virtuves projekts ir trīs tekstūru apvienojums. Virtuvē ieviesta masīvkoka galda virsma, glancētas akrila sienas skapīšu fasādes un krāsota MDF grīdas skapīšu fasādes. Lai gan apdares atšķiras, kombinācijā tās virtuvē rada mājīgu sajūtu. 

4.Koka elementi

Skandināvu tipa virtuvēs visi elementi ir paredzēti praktiskam pielietojumam. Atjaunotas, antīkas vai jaunas - nekas nepadara modernu virtuvi praktisku un mājīgu vairāk kā koka mēbeles un elementi. Ozola, kļavas vai priedes elementi, kas lakoti, lai uzsvērtu to dabīgo krāsu un tekstūru, ir ideāls papildinājums ikviena virtuves interjerā, tieši tāpēc mūsu dizaineri klientiem iesaka koka vai koka imitācijas galda virsmassienas paneļus un atvērto plauktu risinājumus.

5. Efektīvi uzglabāšanas risinājumi

Lai telpu padarītu vizuāli vienkāršu, taču saglabātu tās funkcionalitāti, skandināvu dizains fokusējas arī uz efektīvu uzglabāšanas risinājumu ieviešanu. Atvērti plaukti ir viens no izplatītākajiem veidiem, kā apvienot praktisku pielietojumu ar elegantu dizainu, savukārt grozu mehānismi sniedz iespēju uzglabāt visu virtuvē nepieciešamo, tajā pašā laikā noslēpjot nevajadzīgo no virtuves koptēla. Grozu mehānismu risinājumi no Vauth-Sagel plūdenam izskatam pielietoti arī šajā virtuves projektā. 

Skandināvu tipa virtuve ir lielisks risinājums, kas apvieno minimālistisku dizainu un praktisku pielietojumu, ko savā interjerā ar mūsu dizaineru palīdzību var panākt ikviens. 

Ja arī Jums ir vēlme atsvaidzināt savas virtuves interjeru, piesakieties bezmaksas konsultācijai un pirmajām skicēm šeit!

Lasi vēl