Blogs

Glancēts vai matēts - kādu virtuves mēbeļu risinājumu izvēlēties?

Virtuves mēbeles / 07.08.2019.

Jaunu virtuves mēbeļu projektēšanas procesā Jūs, iespējams, pārāk daudz nedomājat par mēbeļu fasāžu un darba virsmu apdari līdz brīdim, kad nākas izvēlēties sev tīkamākos dekorus. Tomēr šis viens šķietami niecīgais dizaina elements var ievērojami ietekmēt Jūsu virtuves koptēlu, tieši tāpēc ir svarīgi apsvērt, ko katrs pārklājums piedāvātu tieši Jūsu mājoklim.

Pirms veikt lēmumu par piemērotāko apdari, ir jāveic vairāki apsvērumi. Kāda veida grīda ir Jūsu mājoklī? Kādā krāsā ir virtuves telpas sienas? Kāda tehnika atrodas virtuvē un vai tās pieskaņosies? Vai Jums padomā moderns vai tradicionāls dizaina risinājums? Šiem visiem aspektiem ir jābūs saskaņotiem, lai panāktu plūdenu virtuves mēbeļu koptēlu, tāpēc piedāvājam ieskatu abu pārklājumu īpašībās.

Glancētas virtuves mēbeles

Glancētas fasādes ir mūsdienīgs risinājums, kas palīdz atspoguļot telpā esošo gaismu, efektīvi padarot ikvienu virtuvi vizuāli pievilcīgu, un tā ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas ieviest telpā plašuma sajūtu. Tomēr, ja virtuvei paredzētajā telpā izmantota jaukta krāsu palete, glancētas fasādes var tās atspoguļot un zaudēt to piedāvāto tīro un izteiksmīgo izskatu. Glancēta apdare labi darbojas ar matētu grīdas segumu, savukārt glancētas fasādes un grīdas segums savstarpēji konkurēs.

Glancētus skapīšus nenoliedzami ir vieglāk tīrīt nekā matētus, jo tos var notīrīt ar ikdienā lietojamiem tīrīšanas līdzekļiem, taču tie ir arī vairāk pakļauti skrāpējumiem, tāpēc, izvēloties glancētas fasādes, Jums ir jābūt gatavam pielikt papildu pūles, lai fasādes netiktu noskrāpētas. Glancēta virtuve parasti tiek izvēlēta modernam un mūsdienīgam interjeram atbilstoši jaunākajām interjera tendencēm.

Matētas virtuves mēbeles

Matēta virtuves mēbeļu apdare izskatās vizuāli gludāka un praktiski neatstaro gaismu, tāpēc tā ir labāk piemērota tradicionāla izskata virtuvēm. Svarīgs bonuss ir tas, ka šāda tipa fasāžu krāsa parasti izskatās vienveidīgāka un tie daudz labāk spēj apslēpt traipus, pirkstu nospiedumus un virtuves darbos radušos skrāpējumus, kas ir viens no iemesliem, kāpēc mūsu dizaineri iesaka izvēlēties tieši šādu risinājumu.

Tā kā matētas fasādes absorbē gaismu, ar tām iespējams iegūt piezemētu izskatu, kas salīdzinoši ar glancētām fasādēm tik ļoti neizcelsies telpas koptēlā, tāpēc viss ir atkarīgs no Jūsu virtuves mēbeļu stila un izskata, kuru vēlaties sasniegt. Matētas fasādes ar teksturētu virsmu ir salīdzinoši grūtāk tīrāmas, taču ir iespēja iegādāties tām paredzētas tīrīšanas švammes, kas to kopšanu atvieglo. Neskatoties uz to, arvien vairāk klientu dod priekšroku tieši šādam fasāžu apdares risinājumam.

Ja Jums ir radusies iedvesma vai idejas, kā sasniegt savu iecerēto virtuvi, vai jau zināt, kāds virtuves mēbeļu risinājums ir Jums piemērotākais, taču nezināt, kam to uzticēt, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem šeit!

Lasi vēl