Blogs

Virtuves plānošana

Virtuves mēbeles / 31.08.2021.

Jaunas virtuves iegāde nenoliedzami prasa lielu ieguldījumu gan laika, gan līdzekļu ziņā, tāpēc efektīvākais veids, kā gala rezultātā nonākt pie savām vēlmēm un vajadzībām atbilstoša virtuves mēbeļu projekta, ir caur savlaicīgu un rūpīgu plānošanu. Par cik virtuves plānošanas procesā rodas ne viens vien jautājums par to, kā virtuvi pielāgot tieši saviem gatavošanas paradumiem, mūsu dizaineri ir apkopojuši pašu svarīgāko, ko ņemt vērā, plānojot jaunu virtuves mēbeļu iegādi!

Funkcionāls izkārtojums

Lai gan mūsdienās labs dizains un funkcionalitāte tiek vērtēta vienlīdz augstu, neviena virtuve nav pilnīga, ja tai par pamatu nav ņemts funkcionāls izkārtojums. Par cik izkārtojumam ir liela nozīme tajā, cik efektīvi virtuvē būs iespējams darboties dienu no dienas vairāku gadu garumā, virtuves plānošanas procesā īpašu uzmanību ieteicams pievērst tieši skapīšuvirtuves tehnikas un santehnikas izvietojumam telpā. Plānojot jaunas virtuves iegādi, sāciet ar plānotās virtuves sadalīšanu zonās atbilstoši 'virtuves trijstūrim', atvēliet pietiekami daudz vietas virtuves piederumu un pārtikas uzglabāšanai, kā arī pārtikas sagatavošanai un gatavošanai, un pārdomāti izvietojiet atbilstošo virtuves tehniku un santehniku. Tādējādi Jūs ne tikai nodrošināsiet ergonomisku, lietotājam draudzīgu izkārtojumu, bet arī sapratīsiet, kāda komplektācija ir nepieciešama Jūsu jaunajai virtuvei, lai darbošanos virtuvē padarītu vēl efektīvāku.

Pārdomāta komplektācija

Kad padomāts par funkcionālu izkārtojumu, ir būtiski pievērsties arī pārdomātas komplektācijas izvēlei. Par cik, plānojot optimālāko izkārtojumu, vairumā gadījumu uzsvars tiek likts tieši uz virtuves sadalīšanu zonās, virtuves komplektācijai ir jākalpo kā šo zonu papildinājumam. Lai gan ikvienam virtuvē ir sava kārtībā, pārsvarā pārtikas uzglabāšanas zona tiek aprīkota ar skapīšiem ar plauktiem vai izvelkamiem grozu mehānismiem vieglākai piekļuvei un pārredzamībai, sagatavošanas zonā tiek paredzētas atkritumu tvertnes un vieta tīrīšanas līdzekļu un piederumu uzglabāšanai, kamēr gatavošanas zona tiek atvēlēta atvilktnēm priekš traukiem un virtuves piederumiem. Par cik virtuves komplektācija ir atkarīga no katrai zonai atvēlētās telpas un tā, cik daudz un kas Jums ir uzglabājams, to, kam virtuves skapīši būs paredzēti, ir ieteicams apdomāt jau savlaicīgi, lai projektēšanas procesā dizaineris varētu ieteikt tieši Jūsu gatavošanas paradumiem atbilstošākos risinājumus.

Kvalitatīva furnitūra

Arī furnitūras izvēlei ir būtiska nozīme virtuves plānošanas un izstrādes procesā. Nereti, plānojot jaunas virtuves iekārtas iegādi, priekšroka tiek dota labam dizainam un tam, kā šo dizainu īstenot atvēlētajā budžetā, tāpēc vairāk līdzekļu tiek atvēlēts tieši vizuāli uzskatāmākajiem elementiem, kā mēbeļu fasādes un galda virsmas, ietaupot uz virtuves komplektāciju, tostarp arī furnitūru. Lai gan šāds lēmums ir pilnībā saprotams, ja budžets ir ierobežots un vēlmes attiecībā uz materiāliem vai dekoriem ir konkrētas, tieši furnitūra ir tā, kas dienu dienā tiks nodarbināta visvairāk, tāpēc tās kvalitāte patiešām ir no svara un būtiski ietekmēs gan to, cik virtuve būs praktiska, gan to, cik patīkami to būs lietot ikdienā. Laba furnitūra ne tikai būtiski uzlabos jaunās virtuves kvalitāti, bet arī nodrošinās, ka šī kvalitāte saglabāsies ilgtermiņā.

 

Vai plānojat jaunas virtuves iegādi, taču nezināt, kur sākt? Sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas konsultāciju un pirmo jaunās virtuves vizualizāciju šeit!

Lasi vēl