Blogs

Virtuves mēbeles bez sienas skapīšiem - jaunākā aktualitāte

Virtuves mēbeles / 21.10.2019.

Pēdējos gados arvien vairāk interjera dizaina entuziastu izvēlas savas virtuves mēbeles papildināt vai pat daļēji aizstāt ar atvērto plauktu risinājumiem, taču pēdējā laikā novērojama tendence, kas pārsteidz ne vienu vien - virtuves mēbeles bez sienas skapīšiem. Šai aktualitātei nenoliedzami piemīt zināmas dizaina un funkcionalitātes priekšrocības, taču vai ar to pietiek, lai šo risinājumu ieviestu arī savā virtuvē? Šī iemesla dēļ piedāvājam apskatu par šīs tendences īpašībām, lai iedvesmotu Jūs uz pārmaiņām arī savā mājoklī!

Piemērots nelielām telpām

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šāds virtuves mēbeļu risinājums ir nonācis tendenču augšgalā ir virtuvei paredzētas telpas izmērs. Nelielas virtuves ir izplatīts fenomens, jo ēku projekti ne vienmēr sniedz telpu izpausmei, tieši tāpēc rast risinājumu, kas vienlaikus labi funkcionēs un nepadarīs telpu saspiestu, ir īpaši svarīgi. Nelielās telpās ieteicams izvairīties no telpas aizpildīšanas ar daudz skapīšiem, jo tie telpu padarīs vēl mazāku un tumšāku, tieši šī iemesla dēļ izvēlēties risinājumu bez sienas skapīšiem ir tik izdevīgi. Izmantojot tikai grīdas skapīšus, telpa tiks padarīta vizuāli gaišāka un plašāka, it sevišķi apvienojumā ar gaišām, glancētām fasādēm. Neskatoties uz to, ir vienlaikus svarīgi piemeklēt arī atbilstošas uzglabāšanas iespējas, lai virtuve nezaudētu tās funkcionalitāti. 

Viegli papildināt ar atvērtiem plauktiem

Vēl viens veids, kā ieviest šo tendenci arī savā virtuvē, ir sienas skapīšu vietā izvēlēties atvērto plauktu risinājumus. Atvērtie plaukti ir lielisks veids, kā apvienot funkcionalitāti un labu dizainu, jo tajos iespējams uzglabāt gan virtuves piederumus, gan pārdomātus dizaina elementus. Šāda tipa risinājumu ir pavisam vienkārši pieskaņot Jūsu vēlmēm un vajadzībām, izvēloties pāris vai vairāku plauktu risinājumu, kas katrs virtuvē pildīs savu funkciju. Ja vēlaties telpu padarīt plašāku un vizuāli pārskatāmāku, izvēlieties vien pāris plauktus, taču, ja vēlaties, lai virtuve saglabā sienas skapīšu piedāvāto funkcionalitāti, izvēlieties vairāku plauktu kombināciju.

Iespēja radoši izpausties

Izvēloties atteikties no sienas skapīšiem, Jums paveras iespējas virtuvē izpausties ar moderniem dizaina elementiem. Tukšā siena var kalpot kā tukšas kanvas, ko papildināt ar elegantu sienas paneli vai akcenta elementiem. Padomājiet par sienas paneli līdz griestiem vai risinājumu ar neierastu apdari, tekstūrām vai krāsu kombinācijām. Iespējas ir daudzas un dažādas! Pareizi piemeklēts sienas panelis kalpos kā virtuves odziņa, it sevišķi kombinācijā ar pieskaņotām grīdas skapīšu fasādēm. Ja Jums ir vēlme izpausties, šīs ir īstais brīdis ieviest savā virtuvē jaunas vēsmas!

Samazinātas uzglabāšanas iespējas

Neskatoties uz šīs tendences pozitīvajiem aspektiem, ir svarīgi pieminēt arī tās mīnusus, proti, samazinātās uzglabāšanas iespējas. Virtuve ir viena no telpām, kurā uzglabāt nepieciešams neiedomājami daudz, it sevišķi, ja virtuve ir neliela. Šī iemesla dēļ ir svarīgi apsvērt, vai Jūsu virtuvei sienas skapīši ir būtiski nepieciešami, jo arī tādas alternatīvas kā atvērtie plaukti nebūs tik funkcionālas, lai vien vizuālā koptēla dēļ būtiski samazinātu virtuves funkcionalitāti. Vēl viens aspekts, ko apsvērt, ir tvaiku nosūcējs. Ja Jūs interesē iebūvējams tvaiku nosūcējs, no sienas skapīšiem atteikties nav iespējams, vismaz ne daļēji, savukārt, ja tā nav problēma, risinājums bez sienas skapīšiem, iespējams, ir paredzēts tieši Jums!

Interjera dizaina tendences nemitīgi mainās un sniedz ikvienam iespēju papildināt savu mājokli ar risinājumiem, kas atspoguļo tieši savas vēlmes un vajadzības. Ja arī Jūs vēlaties individuāli izgatavotu virtuves mēbeļu projektu savam mājoklim, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem šeit!

Lasi vēl