Blogs

L-veida virtuves izkārtojums - plusi un mīnusi

Virtuves mēbeles / 09.01.2020.

Neatkarīgi no tā, vai plānojat jaunu virtuves mēbeļu iegādi vai vēlaties atjaunot jau esošās, ir svarīgi noteikt, kāds virtuves izkārtojums ir Jums un Jūsu mājoklim piemērotākais. Izkārtojumam ir būtiska loma virtuves funkcionalitātē un ikdienas darbu plūsmā, tieši tāpēc pie šī aspekta piedomāt ir īpaši nozīmīgi. Viens no risinājumiem, ko nereti izvēlas arī mūsu klienti, ir tieši L-veida virtuves izkārtojums, taču kāpēc? Kas padara to tik izplatītu, un kādi ir tā plusi un mīnusi? Par to vairāk šodienas rakstā! 

PLUSI

Lieliski piemērots atvērtā tipa virtuvēm

L-veida virtuves izkārtojumu iespējams pielāgot jebkuram mājokļa izkārtojumam, taču īpaši veiksmīgi to iespējams integrēt tieši atvērtā tipa virtuvēs, lai vizuāli nodalītu virtuvi no viesistabas vai ēdamistabas. Tā universālais raksturs Jums sniegs iespēju virtuvē uzglabāt visus virtuvē nepieciešamos rīkus un piederumus un pat vēl vairāk. L-veida izkārtojums ir arī lieliski piemērots tiem, kas savā virtuvē vēlas ieviest virtuves salas vai bāra letes risinājumus, lai paplašinātu virtuves funkcionalitāti.

Papildus funkcionalitāte

L-veida virtuves mēbeles ir lielisks veids, kā savu virtuvi nodalīt zonās, lai gatavošanas procesā vienlaikus darboties varētu vairāk kā viens vien gatavotājs. Ar šādu risinājumu viena virtuves daļa var būt paredzēta gatavošanai, kamēr otra - sastāvdaļu mazgāšanai vai sagatavošanai. Tādā veidā darbi virtuvē uz priekšu ies daudz raitāk, kā arī bez liekas piepūles vai aizķeršanās, un papildus tam nebūs jāuztraucas par to, ka intensīvos virtuves darbos nepietiks vietas visam nepieciešamajam.

Gudras uzglabāšanas iespējas

Ikvienā virtuvē uzglabāšanai piemīt īpaša nozīme, un L-veida virtuves izkārtojums ir viens no tiem, ar ko virtuvē iespējams ieviest gudras uzglabāšanas iespējas, kā, piemēram, izvelkamie grozu mehānismi. Grozu mehānismi ir nenoliedzama aktualitāte, ko savās virtuvēs ievieš arvien vairāk klientu, pateicoties to piedāvātajai funkcionalitātei un praktiskajam pielietojumam. Stūra virtuvēs viens no zīmīgākajiem plusiem ir iespēja ieviest stūra grozu mehānismus, kas utilizēs visu pieejamo telpu, jo pat pašā skapīša aizmugurē nolikti rīki būs viegli pieejami un pārskatāmi. 

MĪNUSI

Jo plašāka virtuve, jo mazāka efektivitāte

Lai gan L-veida virtuves izkārtojumam nav zīmīgu mīnusu, kas varētu Jūs atturēt no tā izvēles arī savam mājoklim, vērts minēt, ka tas, iespējams, nav labākais risinājums, ja Jūsu virtuvei paredzētā telpa ir patiesi plaša. Padomājiet par to, cik nogurdinoši ir nemitīgi pārvietoties no viena virtuves gala uz otru, lai, piemēram, paņemtu nepieciešamos virtuves rīkus vai pieskatītu uz sildvirsmas esošo ēdienu, vienlaikus veicot citus virtuves darbus otrā virtuves galā. Tādā gadījumā ieteicams padomāt par virtuves salas risinājumiem, lai samazinātu kustības rādiusu un palielinātu efektivitāti virtuves darbos. 

Rast savam mājoklim piemērotāko izkārtojumu ir svarīgi ikvienam jaunas virtuves meklējumos. L-veida virtuves izkārtojums ir lielisks risinājums, kā virtuvē ieviest papildus funkcionalitāti un uzglabāšanas iespējas, kā arī integrēt virtuvi mājokļa kopējā tēlā, lieki neuztraucoties par to, ka šāds izkārtojums virtuves darbos varētu radīt Jums liekas raizes. 

Ja arī Jūs interesē individuāli izstrādāts virtuves mēbeļu projekts, sekojot L-veida izkārtojumam, sazinieties ar mūsu dizaineriem un piesakiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl