Blogs

Kā panākt videi draudzīgu virtuves mēbeļu dizainu?

Virtuves mēbeles / 29.06.2020.

Mūsdienās arvien vairāk tiek runāts par ilgtspējību, un ikvienam ir būtiski padomāt par pēc iespējas vairāk videi draudzīgu risinājumu iekļaušanu arī savos mājokļos. Vairums dizaineru uzsver, ka ilgtspējīgu risinājumu izvēle sava mājokļa interjera dizainam ir viena no šībrīža aktuālākajām tendencēm, un arī virtuves dizains nav izņēmums. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā svarīgāko, kas jāzina par videi draudzīga virtuves mēbeļu dizaina izveidi arī Jūsu mājoklim!

Ilgtspējīgs dizains

Daļa no ilgtspējības interjera dizainā ir saistītā tieši ar virtuves iekārtas dizainu, kas laika gaitā nenovecos. Jo biežāk jāveic uzlabojumi Jūsu virtuvē, jo mazāk ilgtspējīga tā ir, tieši tāpēc ilgtspējīgas virtuves projektēšanai nepieciešama tālredzīga pieeja. Jūsu jaunā virtuves mēbeļu projekta izstrādes laikā būtiski padomāt par ilgmūžīga dizaina un parocīga izkārtojuma izvēli, lai nodrošinātu, ka virtuves iekārta savu svaigo, mūsdienīgo izskatu un augsto funkcionalitāti saglabās arī daudzus gadus pēc tās iegādes. Padomājiet par Jūsu mājoklim piemērotas krāsu paletes izvēli, kvalitatīviem un izturīgiem materiāliem un dizainu, kas būs piemērots gan Jūsu ģimenei ikdienas darbos, gan viesu uzņemšanai un laika gaitā neprasīs nozīmīgus uzlabojumus! Konsultējieties ar mūsu dizaineriem labākam gala rezultātam!

Efektīvas virtuves ierīces

Enerģijas un ūdens patēriņa ziņā efektīvas ierīces ir viens no veiksmīgākajiem veidiem, kā nodrošināt Jūsu virtuves ilgtspējību un vienlaikus arī samazināt komunālo rēķinu izmaksas. Virtuves mēbeļu projekta izstrādes laikā ir būtiski padomāt ne tikai par Jums nepieciešamo virtuves tehniku un tās funkcijām, bet arī par energoefektivitāti vai ūdens patēriņu, ko iespējams noskaidrot, balstoties uz to vērtējumu skalā no A+++ līdz F. Jo augstāks tās vērtējums, jo zemāks enerģijas vai ūdens patēriņš, kas padara to par ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku izvēli. Lai gan augsti novērtēta virtuves tehnika mēdz būt dārgāka, ir būtiski to uztvert par ilgtermiņa ieguldījumu, kas gala rezultātā izmaksās mazāk par lētākām alternatīvām, jo tā kalpos ilgāk un arī samazinās Jūsu ikmēneša izmaksas. 

Apgaismojums ar zemu enerģijas patēriņu

Apgaismojumam nenoliedzami ir būtiska nozīme ikdienas darbos virtuvē, it sevišķi gada tumšajos mēnešos, tieši tāpēc ir būtiski padomāt par apgaismojuma risinājumiem ar zemu enerģijas patēriņu. Energoefektīvas gaismas diodes patērē līdz pat 90% mazāk enerģijas kā kvēlspuldzes, rada tādu pašu gaismas daudzumu un darbojas līdz pat desmit reizēm ilgāk! Vēl nesen daudzas virtuves tika aprīkotas ar halogēna spuldzēm, jo tās bija efektīvākas nekā vecās kvēlspuldzes, tomēr to īpašības palielināja apgaismojuma izmaksas. Tieši tāpēc mūsdienās plašāk izmantotais ir tieši LED apgaismojums, kas piedāvā lieliskas dizaina un pielietojuma iespējas virtuvē. Kaut arī LED apgaismojums ir nedaudz dārgāks, tas ir daudz ilgtspējīgākas, ietaupot 65% enerģijas, salīdzinot ar halogēna spuldzēm, un pat 85%, salīdzinot ar vecākām kvēlspuldzēm!

Ilgtspējīgs virtuves mēbeļu dizains ir viena no labākajām izvēlēm Jūsu mājoklim gan no ikmēneša izmaksu, gan vides aizsardzības viedokļa. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar ilgtspējīgu, individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl