Blogs

Kā padarīt virtuvi vieglāk kopjamu?

Virtuves mēbeles / 29.01.2020.

Ikvienā virtuvē laika gaitā rodas sava veida balanss starp gatavošanu un uzkopšanu, taču Jums varētu rasties jautājums, vai ir kāds veids, kā padarīt virtuves darbus efektīvākus, nepieliekot liekas pūles tās uzkopšanā? Atbilde ir pavisam vienkārša - jā! Jau virtuves projektēšanas procesā ir iespējams izvēlēties dekoru risinājumus, kas ilgtermiņā padarīs virtuves mēbeles vieglāk un efektīvāk kopjamas, tāpēc piedāvājam piecas dekoru idejas, ko apsvērt, plānojot savu nākamo virtuves renovāciju!

1.Izvēlieties bezporainas galda virsmas 

Ikvienam materiālam ir savas īpašības, no kurām attiecīgi izriet arī kopšanas un uzturēšanas metodes. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā nodrošināt, ka virtuves galda virsma ir viegli kopjama, ir izvēloties bezporainus materiālus. Ar šādu risinājumu iespējams nodrošināt, ka traipi nenokļūs virsmas porās un būs daudz vieglāk tīrāmi nekā gadījumā, ja traips paspēj iesūkties un vairs praktiski nav iztīrāms. Šādu efektu iespējams gūt ar akmens masas vai akrila virsmām, un ir ieteicams izvairīties no masīvkoka virsmām, ja virtuves darbu laikā uz virsmām var nokļūt patiesi noturīgi traipi, kā biešu sula vai sarkanvīns. Vairāk par dažādu galda virsmu īpašībām uzziniet šeit!

2.Uzstādiet sienas paneli

Virtuves interjera dizains nemitīgi mainās un attīstās, kas ir ļāvis ikvienam rast patiesi unikālu virtuves mēbeļu dizainu. Lai gan sienas paneļu loma virtuvē ir nozīmīga, nereti tiek izvēlēti mēbeļu risinājumi bez šīs virtuves sastāvdaļas, atstājot virtuves sienas neaizklātas. Gatavošanas procesā traipi rodas nemanot, un nereti šie traipi nonāk tieši uz sienām, kas, ja neaizklātas, var būt patiesi grūti tīrāmas, it sevišķi, ja traipi piekalst vai ir piesātināti ar pigmentu. Šādos gadījumos lietderīgs ir sienas panelis, kas ir apstrādāts, lai traipi būtu tīrāmi ātri un bez pūlēm. Jūsu iedvesmai piedāvājam arī aktuālākās sienas paneļu tendences.

3.Izvēlieties atbilstošas fasādes

Fasāžu dekora izvēle nav no vieglākajām, jo ir pieejams patiesi plašs piedāvājuma klāsts. Nozīmīgākā izvēle viennozīmīgi ir starp apdares izvēli, proti, glancētu vai matētu, jo abiem risinājumiem ir savi plusi un mīnusi gan no dizaina, gan praktiskuma perspektīvas. Neskatoties uz to, ja Jums ir vēlme virtuvē ieviest patiesi vienkārši kopjamas fasādes, mēs ieteiktu izvēlēties glancētas fasādes, jo to pārklājums ir viegli kopjams pat ar ikdienā lietojamiem uzkopšanas līdzekļiem, taču ir vērts ņemt vērā, ka arī pirkstu nospiedumi būs vairāk manāmi. Attiecībā uz matētām fasādēm, lai gan uz tām traipi nav tik vizuāli manāmi, to porainā apdare padara traipu tīrīšanu laikietilpīgāku un prasa lielākas piepūles. Šāda tipa fasāžu kopšanai ieteicams izmantot Magic Sponge.

4.Ieviesiet gumijas un alumīnija paliktņus

Šis ir ātrs, efektīvs un izdevīgs risinājums, kā nodrošināt, ka virtuves mēbeles laika gaitā saglabā savu sākotnējo izskatu. Izvēlieties savās atvilktnēs ievietot gumijas paliktņus, kas nodrošinās, ka Jūsu trauki un piederumi neslīdēs pa atvilktni, tādējādi samazinot iespēju, ka tie var apgāzties vai saplīst, kā arī atvieglos kopšanu, ja atvilktnē netīšām nonāks traipi vai ūdens, jo atliks vien kopt pašu paliktni. Mūsu piedāvājumā ir pieejami paliktņi vairākās krāsās, lai Jūs tos varētu pieskaņot savai virtuvei! Savukārt metāla grīdiņas ir lielisks risinājums plauktiem, kuros tiek žāvēti trauki, vai novietošanai zem izlietnes, gadījumā, ja ūdens noplūst uz skapīšu korpusa, tādējādi novēršot to uzpūšanos.

5.Rodiet vietu virtuves tehnikai

Jūs jau noteikti zināt, ka virtuves kombains, tosteris un kafijas automāts ir viegli un ātri lietojams, taču tie mēdz savākt arī daudz putekļu, netīrumu un eļļas, ko var būt patiesi sarežģīti notīrīt. Lai nodrošinātu, ka šo ierīču kopšana neaizņem pārlieku daudz laika, padomājiet par to uzglabāšanas iespējām. Izvēloties izvelkamos grozu mehānismus, Jūs vienlaikus varēsiet ātri un ērti piekļūt ikvienai ierīcei, kā arī tās ērti lietot, ja virtuves projektēšanas procesā būs padomāts par izvadu ierīkošanu. Tādējādi ne tikai tehnikas, bet arī virsmas kopšana un tīrīšana būs efektīvāka un ātrāka. 

Rast efektīvus virtuves kopšanas risinājumus nenoliedzami ir svarīgs aspekts ikviena ikdienā, tieši tāpēc ir svarīgi jau laicīgi piedomāt pie tā, ko vēlaties saņemt no jaunizgatavotā virtuves mēbeļu projekta. Ja arī Jūs esat gatavi pārmaiņām savā virtuvē, bet neesat pārliecināti par to, kā padarīt savu jauno virtuvi vieglāk kopjamu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem šeit!

Lasi vēl