Blogs

Funkcionalitāte bez kompromisiem - kā iekārtot nelielu slēgtā tipa virtuvi?

Virtuves mēbeles / 03.04.2020.

Rast savam mājoklim atbilstošu virtuves mēbeļu risinājumu ir svarīgi ikviena mājokļa īpašniekam, it sevišķi mūsdienās, kad virtuve tiek uzskatīta par mājokļa centrālo elementu. Lai gan mūsdienās arvien vairāk mājokļos tiek ieviests atvērtā tipa plānojums, kas virtuves mēbelēm paver plašas dizaina un izkārtojuma iespējas, arī slēgtā tipa virtuvēs iespējams rast lieliskus mēbeļu risinājumus, kas apvienos mūsdienīgu dizainu un funkcionalitāti bez kompromisiem, pat tad ja virtuvei paredzētā telpa ir mazāka, kā varētu vēlēties. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā trīs gudrus risinājumus, kā iekārtot nelielu slēgtā tipa virtuvi!

Izvēlieties piemērotu apgaismojumu

Viens no virtuves svarīgākajiem aspektiem, kas nereti tiek nepietiekami novērtēts, ir telpas izmēriem un virtuves izkārtojumam atbilstošs apgaismojums. Ikvienā virtuvē, it sevišķi nelielā, apgaismojumam ir būtiska nozīme mēbeļu funkcionalitātē, jo tas ne tikai ietekmēs to, cik labi pārskatāma būs virtuves darba zona, bet arī vizuāli paplašinās Jūsu virtuvi. Ja Jūsu mājoklī virtuvei paredzētajā telpā neieplūst daudz dabiskā apgaismojuma, virtuvē papildus apgaismojuma sajūtu iespējams ieviest, izvēloties glancēta pārklājuma virsmas un furnitūru, kā glancētas mēbeļu fasādes vai galda virsmas, vai arī ieviešot spoguļveidīgus dizaina elementus, kas vienlaikus piešķirs telpai papildus dimensiju un to vairāk izgaismos. 

Ieturiet minimālistisku dizainu

Minimālistisks virtuves dizains ir lielisks risinājums nelielām telpām, pateicoties tā plūdenajām līnijām un estētiskajam vieglumam, kas telpu padara vizuāli plašāku, pateicoties tam, ka tā nav aizpildīta ar neko lieku. Rāmīšu fasāžu vietā izvēlieties gludas fasādes, virtuves tehnikai izvēlieties iebūvētus vai neuzkrītošus risinājumus, kā arī atsakieties no visa liekā uz darba virsmām, kas telpu varētu padarīt smagnēju. Tradicionālo rokturu vietā izvēlieties fasādes ar pārkari vai frēzētiem rokturiem, kas būs vienlaikus neuzkrītoši, tādējādi padarot mēbeļu koptēlu vieglu, kā arī neradīs traucējumus brīvi pārvietoties nelielajā telpā, jo nebūs aiz kā netīšām aizķerties.

Sienas skapīšu vietā izvēlieties augstos skapju penāļus

Lai gan nelielās virtuvēs ir īpaši svarīgi padomāt par iespējamajām uzglabāšanas iespējām, mūsu dizaineru ieteikums ir padomāt par iespēju atteikties no sienas skapīšiem un to vietā izvēlēties augstos skapju penāļus, tādējādi padarot telpu vizuāli plašāku. Augstie sienas penāļi nodrošinās, ka virtuvē ir pietiekami daudz vietas piederumu uzglabāšanai, kā arī nebūs uzkrītoši, ja aizņems, piemēram, vienu virtuves sienu pilnībā, tādējādi neradot sajūtu, ka telpa ir pārāk smagnēja. Savukārt grīdas skapīši kalpos kā pamats darba virsmai un bez sienas skapīšu klātbūtnes padarīs telpu atvērtāku, gaišāku un arī plašāku. Tas ir arī lielisks veids, kā ieviest virtuvē atvērtos plauktus vai reflektīvus dizaina elementus, kas papildinās gaisīgo sajūtu virtuvē.

Arī nelielās slēgtā tipa virtuvēs ir iespējams rast lieliskus virtuves mēbeļu risinājumus, kas ir vienlaikus mūsdienīgi un funkcionāli, kā arī atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Ja arī Jūs esat gatavs uz svaigām pārmaiņām savā mājoklī ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl