Blogs

Zilā krāsa virtuvē - moderns risinājums ikvienam mājoklim

Virtuves mēbeles / 03.02.2020.

Rast savai virtuvei piemērotāko krāsu paleti ir patiesi atbildīgs un pārdomām piepildīts lēmums ikvienam jaunu virtuves mēbeļu meklējumos, tāpēc ir svarīgi noprast, kādu efektu ar virtuves dekoriem izvēlētajiem toņiem Jūs vēlaties panākt. Pēdējā laika interjera dizaina tendenču augšgalā liela nozīme piešķirta tieši tumšām, piesātinātām krāsu paletēm, un arvien vairāk klientu savām virtuvēm izvēlas tieši zilās krāsu paletes risinājumus. Ņemot vērā šīs krāsas arvien pieaugošo aktualitāti, piedāvājam pāris noderīgus padomus, kā zilo krāsu gaumīgi ieviest arī Jūsu virtuvē!


1.Piemeklējiet toni ar neitrālu nokrāsu

Tāpat kā toņi, arī zilā nokrāsas ir daudzas un dažādas, tāpēc viens no pirmajiem soļiem atbilstošas krāsu paletes virzienā ir savai virtuvei piemērotākā toņa un tā nokrāsas piemeklēšana. Lai gan vilinošas, tomēr spilgtās krāsas nebūt nav no ilgtspējīgākajiem risinājumiem, ko izvēlēties savai virtuvei, jo ar laiku tās var šķist pārlieku raibas vai novecojušas. Tieši šī iemesla dēļ ieteicams izvēlēties piezemētus zilos toņus ar pelēkām nokrāsām, kas, pateicoties to neitralitātei, komplementēs citus virtuvei izvēlētos dekorus, kā arī nebūs pārlieku uzkrītošs uz telpas kopējā fona.

2.Izvēlieties komplementējošus dekorus

Komplementējošu dekoru izvēlei ir liela nozīme ne tikai zilās virtuvēs, bet visās virtuvēs kopumā. Neskatoties uz to, virtuvēs, kurās par pamatkrāsu izvēlēta zilā, ir īpaši svarīgi piedomāt par atbilstošiem dekoriem, kā galda virsmas un sienas paneļi. Atkarībā no izvēlētā toņa un nokrāsas mainīsies arī piemērotu dekoru klāsts, tomēr universāls risinājums ir rast kontrastējošus dekorus, kā zils ar baltu vai zils ar bēšu, jo tie ir neitrāli toņi, kas lieliski piestāv ikvienam fasāžu risinājumam. Arī rokturiem ir liela nozīme, tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš efektam, ko vēlaties panākt - ja vēlaties, lai virtuvē ir kontrasts, padomājiet par apzeltītiem vai brasa rokturiem, savukārt piezemētākam koptēlam piemērota būs tērauda vai bronzas apdare.

3.Apsveriet piemērotāko zilā apdari

Glancēts vai matēts? Šādu jautājumu uzdod ikviens sava jauno virtuves mēbeļu projekta izstrādes laikā, un ne velti, jo izvēlētajai apdarei ir patiesi liels efekts virtuves kopējā tēla veidošanā. Ja vēlaties, lai virtuvē ieplūst vairāk gaismas un telpa izskatās plašāka, glancētas mēbeļu fasādes ir tam piemērotākais risinājums. Papildus tam, glancētais efekts padarīs zilo krāsu mazāk uzkrītošu, kas ir lielisks risinājums ikvienam, kurš nevēlas, lai izvēlētais tonis šķiet pārāk smagnējs. Matēts risinājums izvēlētajam tonim liks izskatīties piesātinātākam un patiesi kalpos kā telpas odziņa. Uz matētās apdares nebūs arī pārlieku manāmi gatavošanas procesā radītie traipi.

Zilā krāsa virtuvē ir moderns risinājums ikvienam, kurš savā ikdienā vēlas ieviest vairāk krāsas un ir gatavs atteikties no plaši izplatītajiem baltajiem un pelēkajiem toņiem. Ja arī Jūs esat gatavs uz krāsainām pārmaiņām savā mājoklī un esat ieinteresēts individuāla virtuves mēbeļu projekta izstrādē, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl