Blogs

Viss, kas jāzina par akmens galda virsmām

Virtuves mēbeles / 27.11.2019.

Izvēlēties savai virtuvei piemērotāko galda virsmu var būt patiesi pārdomām piepildīts process. Lamināts, masīvkoks, akrils un akmens - izvēles iespējas ir šķietami nebeidzamas un kļūst arvien plašākas, pateicoties mūsdienu inovācijām. Akmens virsmas jau gadiem ilgi ir bijušas virtuves interjera tendenču augšgalā, un to aktualitāte joprojām nerimst - vairums klientu savas virtuves izvēlas aprīkot tieši ar akmens virsmu risinājumiem. Iespējams, arī tieši Jūsu virtuvei akmens ir piemērotākais materiāls, tāpēc mūsu dizaineri piedāvā svarīgāko, kas jāzina, plānojot savā virtuvē ieviest akmens galda virsmas!

Izvēlieties sev atbilstošāko akmens tipu

Virtuves virsmām galvenokārt tiek izmantoti trīs dažādi akmens veidi: marmors, granīts un kvarcs. Katram akmens tipam ir savi plusi un mīnusi, tieši tāpēc īpaši svarīgi apsvērt, kurš no tiem būs piemērotākais tieši Jūsu vēlmēm un prasībām. Marmors un granīts ir dabiski akmeņi, kas nozīmē, ka katra virsma ir unikāla tās izskatā un arī cena ir salīdzinoši augstāka, savukārt kvarcs ir cilvēka veidots, kas paver plašākas izvēles iespējas starp akmens rakstiem un krāsām un vienlaikus samazina arī Jūsu izmaksas. Viens no kvarca lielākajiem plusiem ir tāds, ka ar to iespējams atdarināt arī granīta un marmora izskatu, ja izmaksas par dabisku akmeni šķiet par augstu, taču Jums tīkams šķiet tā vizuālais koptēls. 

Noskaidrojiet, vai virsma ir poraina

Kvarcs ir bezporaina virsma, kam nav nepieciešams papildus pārklājums, lai padarītu to noturīgu pret traipiem, kā arī nodrošinātu, ka virsma neuzsūks baktērijas vai pelējumu. Pateicoties tā īpašībām, kvarcs ir viegli tīrāms ar ikdienā lietojamiem mazgāšanas līdzekļiem un nepieprasīs pārlieku daudz uzmanības un kopšanas, padarot Jūsu virtuves mēbeles vieglāk kopjamas. Granīts un marmors ir porainas virsmas, kas viegli smērējas un uzsūc traipus, padarot tos praktiski neiztīrāmus, tieši tāpēc ir svarīgi tās atbilstoši apstrādāt pirms izmantošanas virtuvē un attiecīgi arī kopt pēc ikdienas darbiem virtuvē. Izvēloties dabiskus akmens virsmu risinājumus, ieteicams izvairīties no potentiem traipiem, kā biešu sula vai sarkanvīns, jo pietiekami ātri tos nenotīrot, uz virsmas paliks traipi. Arī ar kopšanas līdzekļiem ieteicams uzmanīties, jo tajos esošā skābe var noārdīt virsmu pārklājumu. 

Pārliecinieties par virsmas izturību

Kaut arī akmens virsmas visā visumā ir viens no izturīgākajiem risinājumiem virtuvei, iegādājoties tās savam mājoklim, ir svarīgi pārliecināties par to noturību pret karstumu un skrāpējumiem. Marmors ir patiesi mīksts akmens, ko viegli iespējams saskrāpēt vai sasist, tāpēc ieteicams izvairīties no griešanas uz virsmas bez virtuves dēlīša. Granīts un kvarcs ir daudz izturīgāks risinājums, kas ir augsti noturīgs pret plaisām un skrāpējumiem, tāpēc uz tām iespējams izpausties pēc sirds patikas. No karstuma izturības viedokļa visi dabiskie akmeņi var izturēt augstas temperatūras, kas nozīmē, ka karstas pannas iespējams novietot tieši uz virsmām, savukārt kvarcs nav pilnībā noturīgs pret patiesi augstām temperatūrām, tāpēc ieteicams izvairīties no karstu objektu novietošanas uz virsmas bez papildus aizsargvirsmas. 

Akmens galda virsmas ir kvalitatīvs un estētiski patīkams risinājums ikvienai virtuvei, un savu aktualitāti turpinās saglabāt arī turpmāk, pateicoties to augstajai izturībai un universālajam dizainam, ko iespējams pieskaņot ikvienam dizaina risinājumam. Ja arī Jūs interesē ieviest akmens galda virsmas savā individuāli izstrādātajā virtuves mēbeļu projektā, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit

 

Lasi vēl