Blogs

Marmora virsmas virtuvē - plusi un mīnusi

Virtuves mēbeles / 19.02.2020.

Marmors nenoliedzami ir estētisks materiāls, kas ikvienai telpai piešķir elegances un greznības sajūtu. Lai gan interjera dizaineru vidū marmors atzīts par vienu no šī brīža aktuālākajām tendencēm, nereti tiek uzdots jautājums - vai marmora virsmas ir piemērotas tieši manai virtuvei? Marmora skaistums nāk ar savu cenu gan burtiski, gan pārnestā nozīmē: retāki marmora veidi var būt patiesi dārgi, un marmora virsmu uzturēšana prasa zināmu piepūli. Neskatoties uz to, marmors virtuves mēbeles papildina arvien biežāk, tāpēc, lai atvieglotu Jūsu izvēli, piedāvājam trīs plusus un mīnusus, ko ņemt vērā, izvēloties marmora virsmas.


Pluss: Marmora virsmas vizuāli ir apbrīna vērtas.

Šis ir viens no acīmredzamākajiem marmora virsmu plusiem, kas nenoliedzami ir arī viens no svarīgākajiem. Mūsdienās, kad modernus dizaina risinājumus novērtē tik pat augstu, cik funkcionalitāti, ikvienam ir svarīgi rast vizuāli tīkamu virtuves mēbeļu koptēlu, un kas piešķirs tam patiesi neatkārtojamu izskatu vairāk kā marmora galda virsma un tai pieskaņots sienas panelis.


Mīnuss: Marmora virsmas var būt ļoti dārgas.

Kā jau daudzi citi augstākās klases materiāli, izmaksas par marmora virsmām var būt neticami augstas. Tomēr pat šim materiālam ir telpa izpausmei: tā kā marmors ir pieejams praktiski visur un daudzās dažādās variācijās, tas ir pieejams ļoti plašā cenu diapazonā. Meklējot savai virtuvei piemērotāko virsmu, ir iespējams rast arī ļoti izdevīgus risinājumus, kas par salīdzinoši zemām izmaksām piedāvās augstu kvalitāti un burvīgu izskatu, tomēr, ja Jūs interesē reti sastopami raksti vai nokrāsas, izmaksas var būt ļoti augstas. 


Pluss: Marmors ir izgatavots no materiāliem, kas dabiski sastopami visā pasaulē.

Lai gan šis sākotnēji var nešķist pietiekami svarīgs aspekts, ko ņemt vērā, viens no marmora plusiem ir tas, ka to izgatavo no plaši pieejamiem materiāliem. Neskatoties uz tā VIP statusu, marmors ir diezgan visuresošs materiāls, jo dabā sastopamais akmens ir pieejams visā pasaulē, padarot marmora virsmas pieejamas daudzās tekstūru un rakstu variācijās. Tieši tas padara marmoru tik aktuālu plašākai publikai, jo sev tīkamu rakstu var rast praktiski ikviens.


Mīnuss: Uz marmora virsmas mēdz palikt traipi.

Pateicoties akmens dabiskajai porainībai, pastāv iespēja, ka uz Jūsu marmora virsmas var palikt traipi, kas radušies aktīvos virtuves darbos. Lai gan ir pieejami vairāki risinājumi, kas palīdz kam tādam notikt, kā, piemēram, speciāli līdzekļi traipu tīrīšanai, ir konkrētas ēdienu un dzērienu grupas, no kuru ilgas saskarsmes ar virsmu vajadzētu uzmanīties, lai tā saglabātu savu sākotnējo izskatu, tāpēc apsveriet šo aspektu kārtīgi, pirms pieņemiet galējo lēmumu.


Pluss: Marmora virsmas ir patiesi unikālas.

Marmora virsmas ir unikālas šī vārda vistiešākajā nozīmē: nevienas virsmas raksts neatkārojas. Ņemot vērā, ka marmors ir dabisks materiāls, Jūsu virsmas vizuālais izskats ir pilnīgi organisks - šīs virsmas netiek mākslīgi veidotas, tāpēc katra virsma ir unikāla. Lai arī visbiežāk pieejamās nokrāsas ir pelēkas, melnas un baltas, marmora virsmu krāsu palete aptver visu spektru.


Mīnuss: Marmors laika gaitā noveco.

Marmors, tāpat kā jebkura dabiska akmens virsma, laika gaitā noveco, un, ja Jūs neveltīsiet pietiekami daudz pūļu tā uzturēšanai, Jūs varat galu galā paātrināt virsmas nolietošanās procesu. Regulāras lietošanas rezultātā visām marmora virsmām galu galā parādīsies nodiluma pazīmes, taču Jūs tās varat samazināt, rūpējoties par savām darba virsmām attiecīgi virsmas pārklājumam un citiem aspektiem.


Marmors nenoliedzami ir lielisks veids, kā piešķirt ikvienai virtuvei unikālu un elegantu izskatu. Lai gan marmoram ir gan savi plusi, gan mīnusi, šāda galda virsmas vai sienas paneļa izvēle ir risinājums, kas, atbilstoši kopts, būs funkcionāls, ilgtspējīgs un papildinās Jūsu virtuves mēbeļu koptēlu. Ja dabisks marmors tomēr nešķiet Jums piemērotākā izvēle, mūsu piedāvājumā ir plašs marmora imitācijas lamināta klāsts, kas būs vienlaikus izdevīga un kvalitatīva alternatīva un dos iespēju arī Jūsu virtuvē ieviest aktuālāko interjera tendenču vēsmas. 

Ja arī Jūs interesē piemeklēt Jūsu jaunajam virtuves mēbeļu projektam piemērotāko marmora virsmu risinājumu, sazinieties ar mums šeit!

Lasi vēl