Blogs

Virtuves mēbeles bez rokturiem - plusi un mīnusi

Virtuves mēbeles / 11.11.2019.

Interjera dizaina tendences gadu gaitā nemitīgi mainās un piedāvā arvien jaunus un inovatīvus dizaina risinājumus, ko ieviest mūsu virtuvēs. Pēdējā laikā nenoliedzama aktualitāte virtuves mēbeļu dizainā piedēvēta tieši modernajam minimālismam un tā piedāvātajam plūdenajam koptēlam, kas ir sekmējis arī jaunas tendences ieviešanu mūsu virtuvēs - virtuves mēbeles bez rokturiem. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā apskatu par šīs tendences plusiem un mīnusiem, lai palīdzētu Jums izlemt, vai virtuves mēbeles bez rokturiem ir domātas tieši Jums!

PLUSI

Dizains, kas nenovecos

Viens no galvenajiem jautājumiem, ko klienti nereti uzdod virtuves mēbeļu projektēšanas procesā, ir vai virtuve bez rokturiem savu aktualitāti saglabās arī ilgi pēc mēbeļu iegādes. Atbilde - jā! Izvēloties virtuves mēbeļu risinājumu bez rokturiem, Jūsu virtuvei tiks piešķirts elegants, plūdens dizains, kas nenovecos laika gaitā, līdz ar to nav pamata satraukumam, ka vien pāris gadus pēc virtuves uzstādīšanas atkal nāksies prātot par tās atjaunošanu. Modernais minimālisms sevi ir pierādījis kā ilgtspējīgs risinājums, kas lieliski izskatās cauri laikam. Ja tāpat neesat pārliecināts, padomājiet par to, kā rokturu dizains ir mainījies pēdējo gadu laikā! Reizēm tieši izvēlētie rokturi ir tie, kas būtiski ietekmē virtuves koptēlu, tāpēc, izvēloties virtuvi bez rokturiem, par to nomaiņu laika gaitā nebūs jāuztraucas!

Drošība

Lai gan sākotnēji izvēlēties virtuves mēbeles bez rokturiem var šķist pārlieku sarežģīta opcija, kas radīs liekas rūpes virtuves projektēšanas procesā, izvēloties rokturu alternatīvas, šim dizaina risinājumam piemīt nenoliedzams pluss, proti, papildus lieliskam dizainam virtuves mēbeles bez rokturiem piedāvā arī paaugstinātu drošības sajūtu Jūsu virtuvē. Izvēloties atteikties no rokturiem, tiek samazināta iespēja, ka aktīvos virtuves darbos tiks nejauši radītas traumas, atsitoties pret rokturiem, vai uzrauts kāds caurums Jūsu apģērbā. Ja Jūsu mājoklī ir mazi bērni, virtuves mēbeļu risinājums bez rokturiem arī samazinās iespēju, ka viņi var savainot galvu vai tikt pie virtuves piederumiem, kas viņiem nav droši. 

MĪNUSI

Tīrīšana

Neatkarīgi no tā, vai Jūsu jaunais virtuves projekts iekļauj rokturu alternatīvu ar veramajiem mehānismiem, pārkari vai pašā fasādes dekorā frēzētu rokturi, izvēloties risinājumu bez rokturiem, ir svarīgi ņemt vērā, ka virtuves iekārtas tīrīšana var prasīt vairāk laika nekā gadījumā, ja virtuvē ir rokturi. Lai gan šis faktors var radīt zināmas šaubas par to, vai virtuve bez rokturiem ir domāta Jums, jau sākotnēji izvēloties mēbeļu fasāžu dekorus, uz kuriem nav viegli manāmi pirkstu nospiedumi vai traipi, kā, piemēram, matētas fasādes modernā, tumšā tonī, zināmi atvieglos virtuves kopšanu. Gadījumā, ja domājat par frēzētiem rokturu risinājumiem, ir vērts ņemt vērā, ka tajos var krāties putekļi, tāpēc ir ieteicama to regulāra kopšana. 

Izmaksas

Sākotnēji varētu šķist, ka virtuve bez rokturiem izmaksās mazāk, jo projekta kopējā cenā nav jāiekļauj rokturi, taču patiesībā var būt tieši pretēji. Virtuves mēbeles bez rokturiem pieprasa labi pārdomātus un kvalitatīvus alternatīvos risinājumus, kas nereti izmaksā vairāk kā iegādāties rokturus, piemēram, izvēloties risinājumu, kas ļauj sienas skapīšu durtiņas atvērt vien ar uzspiešanu, iekļauj paceļamos mehānismus, kas mēdz būt patiesi dārgi. Neskatoties uz to, ir iespējams piemeklēt arī risinājumus, kas ir vienlaikus funkcionāli un neradīs papildus izmaksas, piemēram, sienas skapīšu fasādes ar pārkari. Iespējas ir daudzas un dažādas, tāpēc sākotnēji ir svarīgi saprast, kas ir piemērots tieši Jums un Jūsu virtuvei, lai mūsu dizaineri spētu piedāvāt atbilstošākos risinājumus. 

Padomājiet par virtuves ierīcēm

Šis punkts nav ne pluss, ne mīnuss, taču ir patiesi svarīgs, kad tiek apsvērtas virtuves mēbeles bez rokturiem. Ja Jūs plānojat virtuvē ieviest integrētas virtuves ierīces, kā ledusskapi vai trauku mazgājamo mašīnu, ir daži risinājumi bez rokturiem, kas Jūsu virtuvē darbosies labāk kā citi. Vispirms ir svarīgi izvēlēties sev vēlamās ierīces, kuras vēlētos iekļaut savā virtuvē, lai mūsu dizaineri spētu ieteikt Jums piemērotāko rokturu alternatīvu, vienlaikus saglabājot Jums vēlamo, minimālistisko risinājumu un virtuves funkcionalitāti.

Virtuves mēbeles bez rokturiem nenoliedzami ir aktualitāte, kas interjera tendenču augšgalā atradīsies vēl ilgi, tieši tāpēc ir īstais brīdis padomāt par tās ieviešanu arī savā mājoklī. Ja arī Jūs interesē individuāli izstrādāts virtuves mēbeļu projekts bez rokturiem, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl