Blogs

Skandināvu stils un modernais minimālisms - kopīgais un atšķirīgais

Virtuves mēbeles / 14.08.2019.

Vadīties neskaitāmajās interjera tendencēs nenoliedzami var būt mulsinošs un laikietilpīgs process, taču, iegādājoties jaunas virtuves mēbeles, ir svarīgi rast tieši Jūsu mājokļa interjeram un vēlmēm atbilstošāko dizainu, kas apvieno gan moderno, gan funkcionālo. Nereti lielākās neskaidrības rodas, izvēloties tieši starp skandināvu stilu un moderno minimālismu, tāpēc piedāvājam galveno, kas jāzina par abiem stiliem.

Modernais minimālisms

Minimālisma dizains attiecināms uz rūpniecisko materiālu un ģeometrisko formu izmantošanu plūstošā, atvērtā tipa telpā, dodot priekšroku melnbaltai krāsu paletei un uzsverot vienkāršību un funkcionalitāti virtuves mēbelēs. Modernais minimālisma dizains, salīdzinot ar tā pirmsākumiem, ir kļuvis maigāks un mazāk strikts un papildināts ar plašāku tekstūru klāstu un citiem mājīgiem dizaina elementiem.

Termins “minimālisms” pirmo reizi tika izmantots, lai aprakstītu amerikāņu vizuālo mākslinieku darbus sešdesmitajos gados, atsaucoties uz The Art Story. Tagad tas tiek izmantots attiecībā uz visu, sākot no virtuves mēbelēm līdz piederumiem un citiem dizaina elementiem. Minimālisma estētika iespaidojusies no japāņu tradicionālā dizaina, it īpaši tā tīrajām līnijām un atvērtā, plašā iekārtojuma.

Skandināvu stils 

Skandināvu dizains attiecināms uz dabisku materiālu, gaišas krāsu paletes un minimālistisku formu izmantošanu atvērta tipa virtuves mēbelēs. Šāda tipa interjers īpaši piemērots mājokļiem, kuros neieplūst daudz dienasgaismas, jo gaišie toņi un dabiskās tekstūras piešķir telpai gaišumu un mājīgu noskaņu.

Skandināvu stils radies Ziemeļvalstu reģionā - Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Islandē un Norvēģijā - piecdesmitajos gados, atsaucoties uz The Washington Post. Šajā reģionā skandināvu dizains ir aktuāls tieši tā iemesla dēļ, ka tumšie periodi nav retums, tāpēc uzsvars tiek likts uz gaismas un mājīguma sajūtas radīšanu ar mēbelēm, apgaismojumu un dizaina elementiem, it īpaši virtuvē. Neskatoties uz to, skandināvu stils atzinību gūst arī citviet pasaulē, tāpat kā pie mums.

Virtuves mēbeles vienlaikus var būt gan minimālistiskas, gan skandināviskas, taču galvenās atšķirības starp abiem minētajiem interjera dizaina stiliem ir tieši izmantotie materiāli. Modernā minimālisma dizainā bieži izmantots nerūsējošais tērauds, hromēta vai lakota amatūra un akmens virsmas, savukārt skandināvu stils koncentrējas uz dabiskiem materiāliem, tas ir, koka krēsliem, atvērtiem plauktiem un darba virsmām, kā arī citiem dizaina elementiem.

Lai gan abiem stiliem ir gan kopīgais, gan atšķirīgais, nebūt nevar teikt, ka viens no tiem ir izteikti pārāks par otru, jo beigu beigās katrs mūsu klients savu virtuves mēbeļu dizaina risinājumu ar mūsu dizaineru palīdzību izvēlas atbilstoši tieši savai gaumei. Ja arī Jūs interesē individuāli izgatavots virtuves mēbeļu projekts, iespaidojoties no šiem stiliem, sazinieties ar mums šeit!

Lasi vēl