Blogs

Virtuve divos toņos

Virtuves mēbeles / 30.10.2020.

Krāsu paletes izvēle ir būtisks lēmums ikvienam jaunu virtuves mēbeļu meklējumos, jo tā ietekmēs ne tikai virtuves koptēlu, bet arī tās atmosfēru. Lai gan vairums joprojām uzskata, ka monohromatiskas virtuves mēbeles ir drošākā un universālākā izvēle mūsdienīgam, taču ilgmūžīgam virtuves dizainam, arvien vairāk ir novērojama tendence izkāpt no šīs komforta zonas un eksperimentēt ar vairāku krāsu kombinācijām, piemēram, izvēloties virtuvi ieturēt divos toņos. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri ir apkopojuši trīs praktiskus ieteikumus šīs tendences veiksmīgai un gaumīgai īstenošanai arī Jūsu virtuvē!

Izvēlieties savstarpēji saderīgus toņus

Izvēloties savu virtuvi ieturēt divos toņos, ir būtiski īpašu uzmanību pievērst tam, ka šie toņi ir savstarpēji saderīgi un papildina gan viens otru, gan virtuves interjeru kopumā. Ja neesat pilnībā pārliecināts par izvēlēto toņu un to intensitāšu saderību vai vienkārši nevēlaties pārlieku eksperimentēt, droša izvēle ir balsīties uz Jūsu mājoklī vai virtuvē jau esošo krāsu paleti, no kuras varat izvēlēties sev tīkamāko krāsu un eksperimentēt ar tās nokrāsām. Savukārt, ja esat gatavs eksperimentēt ar košām vai piesātinātām krāsām, noteikti parūpējieties par to, lai tās atspēko kāds neitrālāks tonis, kā balts vai bēšs, jo šī risinājuma galvenais mērķis ir radīt uzskatāmu, taču gaumīgu un patīkamu kontrastu Jūsu virtuvē.

Izmēģiniet dažādu materiālu kombināciju

Ja Jūs esat gatavs eksperimentēt un piešķirt savai virtuvei odziņu, taču divu toņu apvienošana nešķiet pietiekami saistoša izvēle, padomājiet par to no cita skatpunkta - tā vietā, lai fokusētos uz krāsu kombinācijām, padomājiet par diviem dažādiem materiāliem. Izvēlieties sev tīkamu krāsu paleti un padomājiet par veidiem, kā to īstenot, kombinējot materiālus ar atšķirīgām apdarēm, lai panāktu vizuāli saistošu kontrastu. Ja Jūs sliecaties uz monohromatisku krāsu paleti, kombinējiet nevis dažādus toņus, bet gan, piemēram, glancētus un matētus viena toņa dekorus. Tāpat iespējams kombinēt arī vienkrāsainus dekorus ar koka dekoriem, kas tāpat panāks vēlamo efektu, taču neprasīs tik daudz pūles, lai panāktu vizuālu saderību. 

Izmantojiet vienu no toņiem kā akcenta elementu

Ja tomēr uzskatāt, ka virtuves mēbeles divos toņos ir pārāk liela apņemšanās, viens no veidiem, kā panākt līdzīgu efektu, ir vienu no toņiem izmantot kā akcenta elementu. Proti, tā vietā lai šos toņus izmantotu, piemēram, sienas vai grīdas skapīšu fasādēm, kas ir virtuves uzskatāmākais elements un tāpēc piesaistīs visvairāk uzmanību, viens no toņiem var tikt izvēlēts galda virsmai un sienas panelim, virtuves salai vai citiem uzskatāmiem virtuves elementiem. Gadījumā, ja esat nolēmis savu jauno virtuves iekārtu ieturēt tikai vienā tonī, kā vienmēr aktuālais baltais vai pelēkais, eksperimentējiet ar krāsu uz elementiem, ko pēc laika ir iespējams vienkārši un salīdzinoši lēti nomainīt, kā sienu krāsa, mazā virtuves tehnika, trauki un citi piederumi.

Virtuve divos toņus ir aktuāls veids, kā panākt mūsdienīgu koptēlu ikvienā virtuvē. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, kas ieturēts divos toņos, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl