Blogs

Trīs ieteikumi funkcionālam virtuves mēbeļu risinājumam

Virtuves mēbeles / 24.04.2020.

Mūsdienās, kad, pateicoties neskaitāmiem jauninājumiem virtuves interjera tendencēs, virtuves loma mājoklī ir krasi mainījusies no telpas, kas paredzēta vien gatavošanai, līdz vietai, kur pulcēties ģimenei un aicināt draugus, vizuālais aspekts nereti tiek uzskatīts par svarīgāko, izstrādājot jaunu virtuves mēbeļu projektu. Lai gan jāpiekrīt, ka dizainam ir patiesi būtiska nozīme virtuves koptēlā, kvalitatīvi izstrādātas virtuves mēbeles vienlaikus apvieno gan lielisku dizainu, gan virtuvē tik ļoti svarīgo funkcionalitāti. Tieši tāpēc šodienas rakstā mūsu dizaineri iepazīstina ar trīs noderīgiem ieteikumiem funkcionālam virtuves mēbeļu risinājumam!

Plaša darba virsma

Galda virsmas nenoliedzami ir virtuves nodarbinātākais elements, kas tikai apliecina to, cik patiesi svarīgi ir izvēlēties Jūsu gatavošanas paradumiem un, protams, gaumei, atbilstošu galda virsmu, kas ne tikai papildinās virtuvei paredzēto telpu vizuāli, bet arī būs pietiekami plaša, lai ļautu Jums brīvi izpausties gatavojot. Jums noteikti ir radies priekšstats par savu jau esošo virtuves iekārtu un tās darba virsmu, kas ir lielisks sākuma punkts, lai izprastu, kāda veida un cik plašu galda virsmu izvēlēties Jūsu jaunajam virtuves mēbeļu projektam. Jau iepriekš padomājiet par to, cik brīvas darba virsmas Jums atliks, kad uz tās novietosiet visus virtuves rīkus un mazo virtuves tehniku, kā kafijas automāts, tējkanna vai virtuves kombains, lai izprastu, vai jaunajai virtuves iekārtai vajadzētu būt plašākai un vai ir nepieciešamība mainīt virtuves tehnikas izkārtojumu, lai nodrošinātu, ka Jums ir pietiekami daudz vietas produktu sagatavošanai un ēdiena gatavošanai. 

Pārdomāts izkārtojums

Izkārtojumu iespējams iedalīt divās grupās - kopējais virtuves mēbeļu izkārtojums un tajā esošās virtuves tehnikas novietojums. Virtuves mēbeļu izkārtojumu ieteicams izvēlēties attiecīgi virtuvei paredzētās telpas izmēriem un iekārtas novietojumam telpā. Papildus tam ieteicams padomāt par Jūsu gatavošanas paradumiem un iespējamu nepieciešamību mainīt jau esošo virtuves izkārtojumu uz, piemēram, U-veida vai L-veida izkārtojumu. Jauna virtuves mēbeļu projekta izstrāde ir īstais brīdis apsvērt visas iespējas, lai galu galā nonāktu pie Jūsu vēlmēm un vajadzībām atbilstošākā, ko būs patīkami izmantot gadu gadiem. Attiecībā uz virtuves tehnikas novietojumu, padomājiet par efektīvu izlietnes, sildvirsmas un ledusskapja izvietojumu, jo gatavošanas procesā starp šiem elementiem pārvietoties nākas ne vienu reizi vien. Efektīvākais risinājums ir novietot iepriekš minēto virtuves tehniku trijstūra formā, jo tas nodrošinās, ka katrs elements ir viegli sasniedzams un atvieglos darbošanos virtuvē.

Atbilstošs apgaismojums

Apgaismojums ir viens no galvenajiem virtuves elementiem, lai gan tā sākotnēji varētu nešķist. Protams, virtuves funkcionalitāti ietekmē neskaitāmi faktori, taču atbilstošs apgaismojums ir kā punktiņš uz “i”, it sevišķi ja virtuvei paredzētajā telpā neieplūst daudz dabiskas gaismas. Virtuvē nereti nākas darboties pat vairākas stundas, tāpēc, neskatoties uz to, vai gatavojat pēc garas darba dienas vai kādā brīvdienā, Jūs noteikti nogursiet. Aprīkojot virtuvi ar atbilstošu apgaismojumu, Jūsu acis tik ātri nenogurs, kā arī izgatavotā darba zona Jums ļaus labāk koncentrēties un padarīs gatavošanas procesu raitāku. Mūsdienās ir pieejami neskaitāmi apgaismojuma veidi, ar ko iespējams izgaismot gan darba virsmu, gan plauktus un atvilktnes, tāpēc izvēles iespējas ir patiesi plašas, Jums atliek vien izvēlēties sev atbilstošāko!

Funkcionalitātei virtuvē piemīt patiesi liela nozīme, tieši tāpēc ikvienam jaunu virtuves mēbeļu meklējumos ieteicams īpaši piedomāt pie veidiem, kā nodrošināt funkcionalitāti arī savā virtuvē. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl