Blogs

Padomi vieglāk kopjamai virtuvei

Virtuves mēbeles / 30.07.2021.

Neatkarīgi no tā, vai plānojat iegādāties jaunu virtuvi vai pārveidot esošo, izvēles iespējas ir teju nebeidzamas. Lai gan labs dizains un augsta funkcionalitāte ir neatņemamas virtuves sastāvdaļas, ir būtiski padomāt arī par risinājumiem, kas atvieglos virtuves kopšanu gan ikdienā, gan ilgtermiņā. Vairāk par to, kā izstrādāt viegli kopjamu virtuvi arī savam mājoklim, šodienas rakstā!

Izbūvējiet virtuvi no sienas līdz sienai un no grīdas līdz griestiem

Viens no pirmajiem soļiem, plānojot praktiski jebkuras virtuves renovāciju, ir izvēlēties jaunās virtuves iekārtas izmērus un tās izvietojumu telpā. Neatkarīgi no tā, cik liela vai maza ir Jūsu jaunajai virtuvei paredzētā telpa, viens no efektīvākajiem veidiem, kā ne tikai pilnībā izmantot pieejamo telpu, bet arī nodrošināt, ka jaunā virtuve ir viegli kopjama, ir to izbūvēt no sienas līdz sienai un no grīdas līdz griestiem. Tādējādi Jūs atbrīvosieties no grūti kopjamiem kaktiem un virsmām ar laika gaitā radušos tauku un putekļu kārtu, kā arī būtiski atvieglosiet virtuves kopšanu un samazināsiet tīrīšanas darbos pavadīto laiku. 

Izvēlieties bezporainas virsmas

Arī materiāliem ir būtiska nozīmē virtuves kopšanā, it sevišķi tad, ja tiek runāts par virtuvē biežāk tīrāmajām virsmām - galda virsmu un sienas paneli. Lai gan galu galā materiālu izvēle ir atkarīga no Jūsu preferencēm, budžeta un gatavošanas paradumiem, ja meklējat risinājumu, kas būs ne tikai kvalitatīvs un tīkams no dizaina viedokļa, bet arī viegli kopjams gan ikdienā, gan ilgtermiņā, noteikti ieteicams izvēlēties materiālus bez porām. Bezporaini virtuves virsmu risinājumi, kā mākslīgā akmens vai keramiskās virsmas, ir gaisa, ūdens un citu šķidrumu necaurlaidīgi, kas nozīmē, ka tie ir arī augsti noturīgi pret jebkāda veida traipiem, padarot virsmu kopšanu un uzturēšanu vienkāršu un ātru pat tad, ja nākas saskarties ar grūti tīrāmiem traipiem.

Dodiet priekšroku gludām fasādēm

Tāpat kā galda virsma un sienas panelis, arī virtuves mēbeļu fasādes ir neatņemama virtuves sastāvdaļa, kas prasa savu ieguldījumu kopšanā. Ja viegla virtuves kopšana ir būtisks faktors jaunās virtuves izstrādē, viens no efektīvākajiem veidiem, kā nodrošināt vieglu fasāžu tīrīšanu, ir dot priekšroku gludām mēbeļu fasādēm. Lai gan tādi risinājumi kā rāmīšu fasādes ir vizuāli tīkami un iederas teju jebkurā interjerā, tos izvēloties ir jārēķinās ar putekļu uzkrāšanos dekoratīvajos elementos un papildus laiku un pūlēm, kas jāiegulda to kopšanā. Izvēloties gludas fasādes, Jums nebūs jāuztraucas par putekļiem un gatavošanas procesā radītos traipus būs iespējams novērst ātri un bez lielas piepūles. 

Pievērsiet uzmanību virtuves tehnikai un santehnikai

Ikvienas virtuves neatņemama sastāvdaļa ir arī virtuves tehnika un santehnika. Lai gan iegādājoties virtuves tehniku vai santehniku, to kopšana daudziem var nebūt starp svarīgākajiem faktoriem, ko apsvērt, lai pieņemtu galējo lēmumu, arī šiem virtuves elementiem ir būtiska loma virtuves kopšanā. Attiecībā uz virtuves tehniku, ieteicams dot priekšroku viegli kopjamām virsmām, kā nerūsējošais tērauds vai stikls. Ja iespējams, izvēlieties integrētus virtuves tehnikas risinājumus, lai samazinātu putekļu un tauku uzkrāšanos uz virsmām. Savukārt santehnikai ieteicams izvēlēties pabūvējamus risinājumus, lai vienlaicīgi atvieglotu gan pašas izlietnes, gan virtuves virsmu kopšanu, kā arī dot priekšroku risinājumiem ar matētu pārklājumu, uz kā traipi vai skrāpējumi nebūs tik pamanāmi, un to kopšana būs retāka un vienkāršāka. 

Padomājiet par atbilstošu skapīšu aprīkojumu

Lai gan ikdienā vairāk uzmanība tiek pievērsta tieši virtuves eksterjeram un tā kopšanai, būtiski neaizmirst arī par to, kas atrodas virtuves iekšpusē - skapīšos. Par cik teju ikvienā virtuvē katrs milimetrs ir no svara, lai nodrošinātu, ka visiem piederumiem ir sava vieta, ir būtiski parūpēties par to, ka jau sākotnēji virtuve ir aprīkota ar visu nepieciešamo aprīkojumu organizētas kārtības un tīras, sakoptas vides uzturēšanai. Apsveriet visu nepieciešamo un pielāgojiet savu virtuvi saviem gatavošanas paradumiem, paredzot tādus papildinājumus kā alumīnija paklājiņi skapīšiem, kuros varētu būt mitrums, piederumu ieliktņi un organizatori piederumu vai pārtikas uzglabāšanai, izvelkami grozu mehānismi un citas ekstras, kas Jūsuprāt būs noderīgas virtuves kopšanā.

Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, kas izgatavots, ņemot vērā iepriekš minētos viegli kopjamas virtuves pamatprincipus, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl