Blogs

Industriālais dizains - kā to panākt savas virtuves interjerā

Virtuves mēbeles / 10.01.2020.

Industriālais dizains ir viena no pēdējo gadu aktuālākajām interjera tendencēm, kas aizrāvusi ne tikai profesionālus dizainerus, bet arī interjera dizaina entuziastus, un savus augstumus tā sasniegusi tieši virtuvē. Lai gan industriālā dizaina savdabīgums var nešķist tīkams ikvienam, pat dažu tā elementu ieviešana sava mājokļa interjerā ir drosmīgs solis pretim unikālam virtuves mēbeļu risinājumam, kas neliks vilties. Lai palīdzētu orientēties industriālā dizaina pasaulē, piedāvājam trīs galvenās šī interjera dizaina īpašības, kas Jūs iedvesmos svaigām pārmaiņām arī savā virtuvē.

Atvērta telpa

Viena no acīmredzamākajām industriālā dizaina iezīmēm virtuvē ir plaša, atvērta telpa un tās radītā gaisīgā atmosfēra, ko vienlaikus piezemē un papildina telpā mērķtiecīgi radītais neapstrādātais izskats. Šāda tipa interjerā pārsvarā figurē ķieģeļu, betona vai flīžu sienas un atsegtas sijas un caurules, kas rada patīkamu kontrastu ar virtuvē izvietoto metālisko virtuves tehniku, piederumiem un virtuves mēbeļu gludajām virsmām, piešķirot telpai industriālu noskaņu.

Materiālu un tekstūru kombinēšana

Industriālajam dizainam raksturīga arī netipisku materiālu un tekstrūru kombinēšana, kas, pareizi izvēlēta, telpai piešķir svaigu, modernu koptēlu. Industriālā tipa virtuvēs nereti tiek apvienoti ādas vai auduma elementi ar metāliskiem gaismekļiem, virtuves krēsliemdarba virsmām vai virtuves iekārtām. Arī izvēlētajai krāsu paletei un dizaina elementiem ir liela nozīme virtuves koptēlā, tieši tāpēc ieteicams izvēlēties kontrastējošu krāsu paleti, kas papildināta ar akmens, koka vai metāla akcenta elementiem.

Neapstrādāta vienkāršība

Industriālā tipa virtuvēs fokuss tiek likts uz neapstrādātu izskatu un tā sniegto vienkāršību. Kailas sienas ir viens no industriālā dizaina centrālajiem elementiem, kas palīdz telpā rast estētisko līdzsvaru starp pilnībā aprīkotām virtuves mēbelēm un uzskatāmiem dizaina elementiem un telpas kopējo interjeru. Kā alternatīva ķieģeļu vai flīžu sienām kalpo arī ar krītu krāsojamā krāsa, kas ne tikai telpu papildina vizuāli, bet arī praktiski. Pie neapstrādātās vienkāršības pieskaitāmi arī atvērtie plaukti ar moderniem plauktu turētājiem, kuros novietot gan piederumus, gan dizaina elementus, piešķirot papildus industriālo noskaņu savai virtuvei.

Industriālais dizains bez šaubām ir lielisks veids, kā ieviest svaigas un modernas vēsmas savā virtuvē un iedvesmoties pārmaiņām arī mājokļa kopējā interjerā. Ja arī Jūs interesē papildināt savu mājokli ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu risinājumu, kas seko industriālā dizaina iezīmēm, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

 

Lasi vēl