Blogs

Virtuves sala

Virtuves mēbeles / 21.05.2021.

Virtuvekas sākotnēji bija paredzēta vien ēdiena gatavošanai, laika gaitā ir kļuvusi par vienu no mājokļa svarīgākajām zonām, kas pieprasa gan modernu, mājokļa interjeram atbilstošu dizainu, gan augstu funkcionalitāti. Pateicoties tās daudzpusīgajam pielietojumam un plašajām pielāgošanas iespējām, virtuves sala ir kļuvusi par vienu no atzītākajām izvēlēm jauna virtuves projekta izstrādē, tāpēc vairāk par to, kā veiksmīgi izstrādāt virtuves salu arī Jūsu virtuvei, šodienas rakstā!

Galveno funkciju izvēle

Lai nodrošinātu pārdomāta virtuves plānojuma izveidi, viens no pirmajiem soļiem, izstrādājot virtuves salu, ir tās galveno funkciju izvēle. Nolemiet, vai virtuves sala būs paredzēta vien kā papildus darba zona vai tajā tiks uzstādīta arī sildvirsma, izlietne vai cita virtuves tehnika, jo tas uzreiz nozīmēs papildus plānošanu elektrības un ūdens izvadiem, lai nodrošinātu, ka Jums vēlamo risinājumu tiešām ir iespējams īstenot. Papildus tam ir būtiski padomāt arī par atbilstošām uzglabāšanas iespējām salai paredzētajām funkcijām, proti, ja salā tiks uzstādīta sildvirsma, tad zemāk esošajos skapīšos varētu būt garšvielas, pannas un virtuves piederumi, savukārt, ja salā tiks uzstādīta izlietne, tajā būtu ērti novietot arī trauku mazgājamo mašīnu un atkritumu tvertnes. Padomājiet, kas padarīs darbošanos jaunajā virtuvē praktiskāku un konsultējieties ar dizaineriem, lai nonāktu pie vēlamā rezultāta!

Atbilstoša izmēra un formas noteikšana

Viens no pirmajiem jautājumiem, ko sev uzdod praktiski ikviens mājokļa īpašnieks, plānojot virtuves salas integrēšanu virtuves interjerā, ir saistīts tieši ar tās izmēriem un formu. Viedokļi dalās par to, kāds izmērs virtuves salai ir piemērotākais, taču vispārēja atbilde uz šo jautājumu ir rast risinājumu, kas izskatīsies proporcionāli telpai un virtuves iekārtai kopumā. Papildus tam, būtiski ir padomāt ne tikai par pašas salas izmēriem, bet arī par pieejamo telpu ap to, lai nodrošinātu, ka telpa ir labi caurstaigājama un virtuves darbi norit bez aizķeršanās. Kad padomāts par izmēru, ir būtiski ņemt vērā salai izvēlētās funkcijas, lai nonāktu pie praktiskākā izkārtojuma un virtuves salas formas. Lai gan visizplatītākā izvēle ir tieši taisnstūra forma un tās variācijas, arī L vai T veida virtuves salas var darboties lieliski virtuves interjerā, tāpēc noteikti apsveriet visas iespējas pirms pieņemat gala lēmumu!

Mūsdienīga dizaina izveidošana

Kad nolemts par virtuves salas praktisko pielietojumu, ir laiks padomāt arī par mūsdienīgu dizainu, it sevišķi tāpēc ka virtuves sala kalpo kā telpas centrālais elements, sniedzot lielisku iespēju izpausties ar toņu, materiālu vai tekstūru variācijām, kas piesaista uzmanību, taču vienlaikus arī papildina telpas interjeru. Lai radītu pārdomātu koptēlu, padomājiet par elementiem, kas vieno gan pašu virtuves iekārtu, gan salu, kā viena materiāla galda virsma un sienas panelis, un papildiniet tos ar citas krāsas vai apdares dekoriem, kā skapīšu fasādes vai speciāli ēdamzonai paredzēta virsma. Noteikti neaizmirstiet par labu apgaismojumu, kā LED lampu vai lentes risinājumi, kas izgaismos, piemēram, ēdamzonu, sānā esošos atvērtos plauktus vai pat grīdu ap virtuves salu, un padomājiet par moderniem griestu gaismekļiem ar ko papildināt virtuves interjeru un radīt patīkamu atmosfēru!

Virtuves sala ir mūsdienīgs un augsti funkcionāls risinājums praktiski ikvienai virtuvei. Ja arī Jūs esat gatavs savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu ar virtuves salu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl