Blogs

Mēbeļu fasāžu malu apstrāde

Virtuves mēbeles / 23.04.2021.

Materiālu un to apstrādes kvalitāte spēlē lielu lomu gan virtuves mēbeļu kvalitātē, gan izskatā, taču nereti, plānojot jaunas virtuves iekārtas iegādi, vairums uzmanības tiek pievērsts tieši materiālu un to dekoru izvēlei, ne šo materiālu apstrādes iespējām. Pateicoties arvien attīstošajai virtuves mēbeļu industrijai, arī materiālu apstrādes standarti un iespējas ir strauji auguši, tāpēc vairāk par šībrīža aktuālākajiem malu apstrādes risinājumiem virtuves mēbeļu fasādēm šodienas rakstā!

ABS

ABS ir augstas kvalitātes apdares mala uz līmes bāzes, piemērota skaidu plākšņu, MDF, HDF un citu kokmateriālu malu apstrādei, kas ir augsti izturīga pret triecieniem, skrāpējumiem, mitrumu, karstumu un sadzīves ķīmiju, padarot to par vienu no daudzpusīgākajiem materiālu malu apdares risinājumiem virtuvei. ABS ir pieejams vairākās krāsu un dekoru variācijās, dažādos biezumos un platumos un ir pielāgojams gan taisnām, gan liektām līnijām, piedāvājot plašas pielietošanas iespējas atbilstoši katra projekta prasībām. ABS ir arī cenas ziņā pieejamākais malu apdares risinājums, taču ir vērts ņemt vērā, ka, lai gan ar augstu veiktspēju virtuves apstākļos, no vizuālā aspekta ABS malu līmes šuves ar laiku kļūst tumšākas un manāmākas it sevišķi uz gaišākiem dekoriem, jo tajās uzkrājas mitrums un putekļi. 

Lāzermala jeb AirTec

Ņemot vērā, ka arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts ne tikai augstai funkcionalitātei, bet arī labam, kvalitatīvam dizainam virtuvē, lai uzlabotu arī tās uzskatāmākā elementa - mēbeļu fasāžu - apdari, industrijas līderi ir nākuši klajā ar inovatīvu materiālu apstrādes veidu ar lāzermalas jeb AirTec tehnoloģiju, kuras laikā mala pie materiāla tiek piekausēta ar lāzera palīdzību. Papildus visām funkcijām, ko veic standarta ABS mala, AirTec malas uzskatāmākā priekšrocība ir tās teju nemanāmā salaiduma vieta ar materiālu, radot iespaidu, ka izvēlētais materiāls ir viengabalains kā, piemēram, krāsots MDF, nevis aplīmēts ar atbilstoša dekora malu. Lai gan šāds malu apdares risinājums ir salīdzinoši dārgāks kā ABS, ja savai virtuvei vēlaties gaišus dekorus vai vienkārši meklējat risinājumu, kas ilgtermiņā nezaudēs tā sākotnējo nevainojamo izskatu, AirTec malu apstrāde noteikti ir viena no labākajām izvēlēm. 

Malas kā akcenta elements

Kā papildinājums ABS un AirTec malu apstrādei, vēl viens aktuāls apstrādes risinājums ikvienam, kurš vēlas apvienot patīkamo ar lietderīgo, vienlaikus parūpējoties par kvalitatīvu mēbeļu fasāžu apdari un integrējot savas virtuves interjerā arī gaumīgu, taču ne pārāk uzkrītošu dizaina elementu, ir izvēlēties apdares malas citā tonī kā fasādes dekors vai izvēlēties speciāli izgatavotas dekoratīvās malas, kas pieejamas gan Egger, gan Alvic Group un citu mūsu sadarbības partneru piedāvājumos. Lai gan mēbeļu fasāžu malas kā dekoratīvs elements nav no izplatītākajiem dizaina risinājumiem virtuvei, gaumīgi īstenots tas var kalpot kā lielisks interjera papildinājums, it sevišķi ja gan mala, gan fasādes dekors ir labi saskaņoti un viens otru papildina, kā, piemēram, koka dekoru apstrāde ar metāliska dekora malām vai vienkrāsainu dekoru apstrāde ar koka dekoru malām. Konsultējieties ar mūsu dizaineriem, lai rastu labāko risinājumu tieši savai virtuvei!

Mēbeļu fasāžu malu apstrādei piemīt būtiska nozīme ne tikai virtuves ilgtermiņa kvalitātē un funkcionalitātē, bet arī tās vizuālajā noformējumā. Ja arī Jūs plānojat savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas konsultāciju par mēbeļu fasāžu apstrādi un citiem aktuāliem jautājumiem šeit!

Lasi vēl