Blogs

Koka dekori - aktuāls risinājums ikvienai virtuvei

Virtuves mēbeles / 15.01.2020.

Virtuves interjera dizaina tendences nemitīgi mainās, taču ikvienam jaunu virtuves mēbeļu meklējumos ir svarīgi rast savam mājoklim piemērotāko risinājumu, kas būs ne tikai vizuāli tīkams un funkcionāls, bet arī ilgtspējīgs gan no dizaina, gan izmantoto materiālu un furnitūras viedokļa. Lai gan pēdējos gados ir ieviesti neskaitāmi jauninājumi virtuvē izmantojamo dekoru klāstā, viens no risinājumiem, kas tiek uzskatīts par vienmēr aktuālu un modernu, ir koka dekori. Piedāvājam apskatu par to, kā koka dekorus ieviest arī savā virtuvē!

Kāpēc tieši koka dekori?

Tas nav nekāds noslēpums, ka vairumam savos mājokļos ir koka vai koka imitācijas grīdas, durvis un stenderes vai cita veida mēbeles. Izvēloties arī savā virtuvē ieviest jau esošajiem koka elementiem pieskaņotus dekorus, gan virtuvei paredzētā telpa, gan mājokļa koptēls šķitīs pārdomāks un padarīs to vizuāli patīkamāku. Papildus tam, koka dekori un to krāsu palete ikvienā telpā ievieš siltuma un mājīguma sajūtu. Ņemot vērā, ka mūsdienās ir pieejams plašs koka fasāžugalda virsmu un citu dekoru klāsts, piemeklēt savam mājokļa interjeram piemērotāko nebūt nav sarežģīts uzdevums un sev tīkamu rast spēs ikviens.

Kam izvēlēties koka dekorus?

Koka dekorus iespējams izmantot gan virtuves fasādēm, gan galda virsmām, sienas paneļiem un virtuves plauktu risinājumiem. Ja nevēlaties, lai koks pārlieku aizpilda telpas vizuālo noformējumu, izvēlieties masīvkoka vai lamināta koka imitācijas galda virsmu un tai pieskaņotu sienas paneli. Tas ne tikai radīs patīkamu koptēlu, bet arī kalpos kā lielisks akcenta elements uz Jūsu izvēlētā fasāžu dekora. Drosmīgāks risinājums ir izvēlēties koka fasādes, jo tās aizņem virtuves lielāko daļu un tātad ir tās uzkrītošākais elements, tāpēc ieteicams izvēlēties Jums tīkamu krāsu paleti, kas ir ne tikai moderna, bet arī ilgtspējīga.

Kā to pieskaņot citiem materiāliem?

Koks ir patiesi universāls materiāls, kas lieliski pieskaņojas praktiski jebkuram citam dekoram. Koka dekori izmantoti kombinācijā ar glancētām fasādēm, akmens virsmām vai metāliskas apdares rokturiem rada patīkamu kontrastu un tīkamu vizuālo koptēlu. Lielisks risinājums ir izvēlēties, piemēram, grīdas skapīšu fasādes izgatavot no koka, savukārt sienas skapīšu fasādēm piemeklēt gaišu, kontrastējošu dekoru, kā akrils, lai radītu patīkamu balansu. Ja virtuvei paredzētajā telpā jau atrodas koka elementi, ieteicams padomāt par iespēju tos saskaņot, lai neradītu vizuālu jucekli.

Koka dekori savu aktualitāti ir saglabājuši jau gadu desmitiem, un ar pārdomātu dizainu un krāsu paleti tie kalpos kā lielisks papildinājums ikvienā virtuvē. Ja arī Jūs interesē individuāli izstrādāts virtuves mēbeļu risinājums, kas iekļauj aktuālos koka dekorus, sazinieties ar mūsu dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!

Lasi vēl