Blogs

Kā izvēlēties virtuves rokturus?

Virtuves mēbeles / 16.09.2020.

Funkcionalitāte un lielisks dizains ir vērā ņemami iemesli, kāpēc īpaši piedomāt pie virtuves rokturu izvēles. Kā nekā virtuvē ikdien tiek gatavots vai pavadīts laiks ar tuvajiem, kas nozīmē, ka piekļūšana skapīšos vai atvilktnēs esošajiem piederumiem ir neizbēgama. Lai nodrošinātu, ka virtuves iekārta kalpo pēc iespējas ilgāk un labāk, ir svarīgi izvēlēties ikdienas virtuves darbu intensitātei atbilstošus rokturus, kas ne tikai pasargās mēbeļu fasādes no grūti tīrāmiem traipiem, bet arī būtiski atvieglos darbošanos virtuvē. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā piecus noderīgus padomus rokturu izvēlei arī Jūsu virtuvei!

1.Izvēlieties roktura veidu 
 

Pirmais solis funkcionālu rokturu izvēlē ir saistīts ar to, kāda veida rokturi Jums šķiet parocīgāki - tādi, ko varat apķert ar plaukstu vai pirkstiem, kā, piemēram, apaļi vai ovāli rokturi, vai tādi, aiz kā varat aizķert pirkstus. Apķeramie rokturi ir parocīgi parastu durtiņu atvēršanai, savukārt atvilktnēm vai grūtāk veramām durtiņām, kā iebūvētam ledusskapim un saldētavai vai lielajiem virtuves groziem, ir labāk piemēroti aizķeramie rokturi, kas nodrošina to vieglāku atvēršanu. Rokturus ir iespējams gan kombinēt, gan izmantot atsevišķi atkarīgi no tā, kurš veids šķiet Jūsu virtuvei piemērotāks, taču gala izvēle jāizdara atbilstoši Jūsu paša funkcionalitātes preferencēm.


2.Izlemiet par labu izliektām vai taisnām līnijām


Kad padomāts par rokturu funkcionalitāti, ir laiks padomāt arī par to dizainu. Pirmkārt, ir nepieciešams izvēlēties rokturu formu, proti, vai tai būs izliektas vai taisnas līnijas. Rokturu formu ieteicams saskaņot ar virtuvei izvēlēto mēbeļu fasāžu dizainu, galda virsmas malu apdari, virtuves gaismeļiem un citiem vērā ņemamiem virtuves elementiem, lai nodrošinātu pārdomātu un mūsdienīgu koptēlu virtuvē. Ja virtuve ieturēta modernā minimālisma noskaņās un tajā valda taisnas līnijas, arī rokturus ieteicams izvēlēties attiecīgi ar taisnām līnijām, savukārt klasiska dizaina virtuvēs ar noapaļotām virsmām un dizaina elementiem ieteicams padomāt par dekoriem ar izliektām aprisēm. Ja Jūsu virtuves dizains ir kas pa vidu, iespējams izvēlēties rokturus ar taisnām līnijām, bet noapaļotām malām.

3.Apsveriet apdari


Kaut arī vairums mājokļu īpašnieku izvēlas rokturus ar hromētu vai nerūsējošā tērauda apdari, pateicoties mūsdienu plašajam rokturu piedāvājumam, ir pieejami arī neskaitāmi citi apdaru risinājumi, ar ko papildināt Jūsu virtuves interjeru. Pārdomātam koptēlam rokturu apdari ieteicams saskaņot ar citiem virtuves elementiem, proti, ja esat izvēlējies metāliskas apdares rokturus, pieskaņojiet tos, piemēram, jaucējkrānam un izlietnei, savukārt, ja esat izvēlējies koka rokturus, pieskaņojiet tos virtuvē esošajiem koka elementiem. Noteikti nevajag uztraukties par to, vai apdares sakrīt pilnībā, it sevišķi, ja rokturiem esat izvēlējies unikālu materiālu - galvenais, lai apdares viena otru papildina un rada tīkamu koptēlu virtuvē!

4.Padomājiet par komfortu
 

Komfortam, tāpat kā funkcionalitātei un labam dizainam, ir būtiska nozīme, kad tiek lemts par virtuves rokturu iegādi, tieši tāpēc tas ir viens no faktoriem, par ko nedrīkst aizmirst pat tad, ja šķiet, ka esat atradis virtuves interjeram lieliski piemērotu risinājumu. Ja Jums ir iespēja, noteikti izmēģiniet, cik izvēlētie rokturi ir ērti un parocīgi, lai saprastu, vai tie ir piemēroti ikdienas darbiem virtuvē. Padomājiet arī par to, vai to forma ļauj Jums tos labi satvert un nejūtas asa ap malām, kas varētu radīt problēmas, ja Jums ir mazi bērni. Ņemiet vērā, ka rokturus nāksies lietot vairākas reizes katru dienu, tāpēc noteikti nevajag izvēlēties dizainu pār funkcionalitāti un komfortu!

5.Apsveriet izmaksas


Pēdējais, taču ne mazsvarīgākais padoms virtuves rokturu izvēlei ir saistīts ar to cenu. Ņemot vērā rokturu nozīmi virtuves mēbeļu funkcionalitātē, noteikti nav ieteicams izvēlēties nekvalitatīvus risinājumus tikai to zemās cenas dēļ, jo tas galu galā novedīs pie papildus izmaksām, kad tie pāragri nolietosies un tos nāksies mainīt. Tas savukārt nenozīmē, ka Jums jāpiemaksā par konkrētu dizainu vai apdari, ja to neuzskatāt par nepieciešamu. Atrodiet risinājumu, kas piedāvā gan labu kvalitāti, gan Jums tīkamu dizainu par cenu, ko varat atļauties, un ja Jums vēlamais risinājums šķiet par dārgu, apvaicājaties dizaineriem par iespējamām alternatīvām!

Rokturiem piemīt būtiska nozīme gan virtuves funkcionalitātē, gan tās dizainā. Ja arī Jūs plānojat savu mājokli papildināt ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, kas aprīkots ar funkcionāliem un mūsdienīgiem rokturiem, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit

Lasi vēl