Blogs

Apgaismojums virtuvē

Virtuves mēbeles / 09.09.2020.

Pateicoties neskaitāmiem jaunājumiem virtuves interjera dizaina tendencēs, apgaismojums ir kļuvis par būtisku virtuves elementu, kas lielā mērā to papildina gan no funkcionalitātes, gan dizaina aspektiem. Labi izstrādāts apgaismojums piedāvā neskaitāmas pielietojuma iespējas, un ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā Jūsu virtuvei piešķirt papildus pievienoto vērtību, tāpēc neatkarīgi no tā, vai plānojat jaunas virtuves iegādi vai vēlaties veikt nelielus uzlabojumus esošajā virtuvē, apgaismojums ir viens no elementiem, par ko noteikti vērts padomāt. Tieši šī iemesla dēļ mūsu dizaineri piedāvā trīs praktiskus ieteikumus mūsdienīga apgaismojuma izstrādei arī Jūsu virtuvē!

Padomājiet par labi izgaismotu telpu

Jūsu prasībām un vajadzībām atbilstoša apgaismojuma izvēle, pirmkārt, sākas ar virtuves vispārējo apgaismojumu un to, cik efektīvi tas ir spējīgs izgaismot telpu un tajā esošās virtuves mēbeles. Uzmanība jāpievērš gan telpas izmēriem un tajā ieplūstošajam dabiskajam apgaismojumam, gan griestu apgaismojumam un tā izvietojumam, jo tas būtiski ietekmēs to, kādus ar apgaismojumu saistītus uzlabojumus būs nepieciešams veikt. Noteikti ieteicams padomāt par vienmērīgu gaismekļu izvietojumu, kā arī par risinājumiem, kas atrodas tuvāk griestiem, lai telpa tiktu izgaismota pēc iespējas labāk, tādējādi nodrošinot labu pārredzamību un vienlaikus arī uzlabojot telpas vizuālo koptēlu.

Apsveriet apgaismojumu virtuves darba zonām

Kad padomāts par telpas vispārējo apgaismojumu un tā spēju labi izgaismot virtuvei paredzēto telpu, nākamais solis ir atbilstošu apgaismojuma risinājumu izvēle virtuves darba zonām. Lai gan sākotnēji var šķist, ka pilnībā pietiek vien ar vispārējo apgaismojumu, tieši labi izgaismotas virtuves darba zonas ir tās, kas sniedz vislielāko pienesumu virtuves funkcionalitātē, it sevišķi tad, ja vispārējais apgaismojums nepilnīgi izgaismo tieši virtuves iekārtu. Noteikti ieteicams padomāt par sienas skapīšu apakšā integrētu LED lampu vai lentes risinājumu, lai izgaismotu galda virsmas zonu, vai par regulējamu apgaismojumu virs, piemēram, virtuves salas vai ēdamgalda, kas būtiski atvieglos ikdienas darbus virtuvē. 

Padomājiet par apgaismojumu kā akcenta elementu

Mūsdienās, kad ir pieejams patieši plašs gaismekļu piedāvājums, lielisks veids, kā patiesi pacelt Jūsu virtuves dizainu jaunos augstumos, ir apvienot patīkamo ar lietderīgo, izvēloties gaismekļus, kas ne tikai izgaismos, bet arī vizuāli papildinās telpas koptēlu. Tie var tikt izvietoti virs ēdamzonas vai izmantoti, lai izceltu un papildinātu jaunas virtuves mēbeles vai atvērto plauktu risinājumus, saskaņojot to stilu vai apdari. Lai gan šim apgaismojuma veidam virtuvē piemīt vairāk vizuāla, kā praktiska nozīme, pārdomāti izvietots apgaismojums kā akcenta elements var palīdzēt virtuvē radīt patīkamu un unikālu noskaņu, kas, mūsuprāt, ir svarīgi ikvienam mājokļa īpašniekam.

Apgaismojumam virtuvē piemīt patiesi liela nozīme, jo tas vienlaikus atvieglo ikdienas darbus virtuvē un rada telpā patīkamu atmosfēru, kas iedrošina telpā uzturēties biežāk un iedvesmo gatavošanai. Ja arī Jūs esat gatavs papildināt savu mājokli ar individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit

Lasi vēl