Blogs

Koka virtuves, kas mums par tām būtu jāzin?

Mēbeļu materiāli / 20.06.2013.
Koka virtuves, kas mums par tām būtu jāzin?

Virtuve ir katras mājas dvēsele un tapēc der laicīgi apdomāt to, no kādiem materiāliem mēs to vēlamies izgatavot. Šajā reizē nedaudz uzrakstīsim par koka virtuvēm.

  • Īss materiāla apraksts. Koks ir viens no ekoloģiski tīrākajiem un patīkamākajiem materiāliem, kādi šodien ir pieejami priekš virtuves apdares. Līdz ar to, tas ir arī viens no dārgākajiem materiāliem.
  • Kādu koka sugu izvēlēties? Latvijā un arī citur visbiežāk virtuves apdarē tiek izmantots ozolkoks un ķiršu koks. Visus kokus var beicēt noteiktos toņos, pielāgojot noteiktām vajadzībām. Ozolkoks ir cietāks, ķiršu koks mīkstāks un ar maigāku, izteiktāku rakstu.
  • Materiālu savietojamība. Koks ļoti labi sader ar stiklu, nerūsējošo tēraudu un glancētiem materiāliem tādiem kā lukss, akriluks un polygloss. Šos materiālus savstarpēji var veiksmīgi kombinēt.
  • Koka pielietojums plaknēs. Vertikālajās virsmās jeb fasādēs koku var likt droši, jo tās salīdzinoši maz tiek noslogotas. Horizontālajās virsmās jeg galda virsmās koks prasīs lielāku uzmanību. Tā kā koks ir salīdzinoši mīksts materiāls, tad tur kur ir darba virsmas noteikti iesakam izmantot speciālos dēlīšus, kuri paredzēti produktu sasmalcināšanai, lai pasargātu virsmu no griezumiem.
  • Koka virtuves izgatavošanas termiņi. Koka virtuves tiek izgatavotas krietni ilgākā laikā nekā citu materiālu virtuves. Ir jārēķinās ar 2 mēnešiem. Tas vairāk saistīts ar ilgo koka sagatavošanas un apstrādes laiku. Izvēloties koka apdari, laiku steidzināt nevajag, jo mierīgāk to apstrādās, jo labāk tas kalpos pēc tam.
  • Cenas jautājums. Jau minējām ka koka virtuves var būt pat 2 reizes dārgākas nekā līdzīgas citu materiālu virtuves. Alternatīva ir koka finierējums, tas būtiski palīdzēs ietaupīt naudas līdzekļus, bet atcerieties ka finierējums tomēr nav tas pats kas masīvais koks.

Noslēgumā pieminēsim mūsuprāt lielākos plusus un arī trūkumus, kas tiek iegūti izvēloties koka virtuves. Koks ir dārgs, bet tas ir gandrīz vai mūžīgs. Koku var renovēt un atsvaidzināt arī pēc daudz, daudz gadu lietošanas, tomēr gadās ka koks vērpjas, saraujas un plaisā. No koka var izgatavot praktiski visu, ko nevar izgatavot no citiem materiāliem, taču nav viegli atrast labus speciālistus, kuri labi prot koku apstrādāt. Koks kļūst ar vien ekskluzīvāks materiāls un tā vērtība tikai pieaug. Koks ir dabīgs.

Papildus informāciju un bezmaksas konsultācijas. 

Lasi vēl