Blogs

Virtuves ar baltām fasādēm, vai tā ir laba izvēle?

Interjera tendences / 19.06.2013.
Virtuves ar baltām fasādēm, vai tā ir laba izvēle?

Plānojot virtuvi, reti kurš iedomāsies par balto krāsu. Pirmā doma varētu būt tāda, ka baltā krāsa varbūt neizskatās īpaši, varbūt pat izskatās lēti, turklāt droši vien tā arī īpaši jākopj u.t.t.. Jāpiebilst, ka krāsu, tekstūru un materiālu jautājums bieži vien izrādās pats grūtāk risināmais uzdevums priekš jaunās virtuves potenciālajiem īpašniekiem, tapēc mēs uzskaitīsim dažas baltās krāsas lielās priekšrocības, kuras vajag ņemt vērā, lai pirmajā piegājienā ieraugot daudzās iespējas, balto krāsu kā variantu neatmestu:

  • Baltā krāsa virtuvē var būt dažāda, vēsi gaiša, matēta, gluda, glancēta, lakota, pulēta. Piezīme: ar vien biežāk izmanto lakotas, pulētas fasādes dēļ skaistā dizaina.
  • Ja visas fasādēs ir baltā krāsā, tad šāds variants nodrošina izcili labu citu virtuves elementu redzamību, it īpaši ja runa iet par iebūvējamo virtuves tehniku ar nerūsējošā tērauda apdari, virtuves izlietnēm, rokturiem, ekskluzīvām plankotām koka galda virsmām, virtuves sienas paneļiem u.t.t.
  • Bet lakota, pulēta baltā krāsa labi papildina interjera apgaismojumu, tā atspīd un kļūst par daļu no apgaismojuma un virtuves interjera toņi paši salāgojas. Ja telpā ir daudz dienas gaisma, tad virtuve salāgosies ar to, ja mākslīgais apgaismojums, tad būs tas pats efekts.
  • Baltā krāsa ar laiku neapnīk un ikdienā rada ar vien pieaugošu kārtības un harmonijas sajūtu. Atliek vairāk vietas lai domātu par citām virtuves lietām.
  • Baltā krāsa ir pašpietiekama. Baltajai krāsai piestāv visas citas krāsas, it īpaši koka tekstūras un koka izstrādājumi arī koši tekstilizstrādājumi.

Kautkad senāk ir dzirdēts teiciens ko Fords teicis, “Jūs varat izvēlēties jebkuras krāsas mašīnu, ja vien tā ir melna”. Līdzīgi ir ar mēbeļu fasādēm, tikai šoreiz runa iet par balto krāsu. Aktuālajā piedāvājumā ir vismaz daži simti krāsu toņi, tekstūras un materiāli, kuri ir brīvi pieejami iegādei mūsu veikalā un tos visus var izmantot savu virtuves mēbeļu dizainā, taču šobrīd mēs iesakam padomāt par lakotu, pulētu balto krāsu.

Lasi vēl