Blogs

Būt Somijas izstādē HABITARE.

Interjera tendences / 20.09.2013.
Būt Somijas izstādē HABITARE.

Ceļojot cauri Helsinkiem iegriezos vienā no Somijas pazīstamākajām izstādēm HABITARE, kurā līdz šim nebija sanācis būt.

Pirmkārt par mērogiem. Salīdzinājumā ar lielajām Eiropas izstādēm, kuru apskatīšanai parasti aiziet vismaz pāris dienas, HABITARE var izstaigāt 3 – 4 stundu laikā un visu galveno būsi redzējis.

Par interesantāko manā skatījumā. Made in Finland sadaļā bija pamanāmi labi dizaineru darbi, pārsvarā darinājumi no koka un auduma. Cik tie spēj ieinteresēt lielas pircēju masas man grūti spriest, jo ejot garām visi piestāj, paskatās, nofotografē un dodas tālāk. Tas, kas mani vairāk interesēji un ko visvairāk vēlējos ieraudzīt, bija kautkas jauns un spēcīgs virtuvju jomā. Diemžēl nācās nedaudz vilties. Gandrīz nekas nesniedzās ārpus zināmā un aktuālā mūsdienu piedāvājuma. Lai arī tika pārstāvēti tādi zīmoli kā Pustelli, Scavolini, Noblesa un daži citi mazāki zīmoli, tad ievērību izpelnījās tikai pāris pikanti nieki furnitūrās jomā. Žalūzijveidīgas virtuves durtiņas kuras automātiski atklājas un reizē ceļas uz augšu. Tas tiešām strādāja skaisti, klusi, uz rokas mājienu un kurā virzienā vajag. Papētīju tuvāk, jā smalki, nepameta sajūta ka maksā daudz un nedod Dievs, kas tāds saplīst. Blakus Blum turpināja stāstīt par to ka viņam ir labākie atvilkņu mehānismi, taču uz manu piebildi ka blakus stendā tie izskatās 2 reizes labāki, strādā plūdenāk, mierīgāk, saņēmu smaidošu komentāru, ka tie nav viņu mehānismi. Es jau ar zinu ka Blums ir ok, vienīgi izmantoju iespēju paskatīties pārdevēja, lielā runātāja reakciju. Bija labi, dziļdomīgi, pasmējāmies kopā.

Vispār izstādes dalībnieki mierīgi un atsaucīgi, daudz runā, jautri pusdieno un nekur nesteidzas. Dzīvojas kā pa mājām un nav jūtama it nekāda spriedze. Mākslinieki izteiksmīgās brillēs un padomju laika dizaina kedās. Nedaudzi Ķīnieši, bet labi integrējušies, smaidīgi, mierīgi, laipni un viszinoši. Bija kopā ar saviem sadarbības partneriem, palīdzēja stāstīt par diezgan ekskluzīviem produktiem. Sarunās ļoti atsaucīgi nerunā neko lieku, tikai par aktuālo un ir ļoti izpalīdzīgi ja kautko jautā arī ne par izstādes jautājumiem. 

Vēl man patika tāds kā biznesa komunikācijas centriņš, kur dažādi cilvēki gāja sēsties pie kopējā galda pie kura varēja likt ārā savu jautājumu un meklēt domu biedrus no klātesošajiem. Tas izskatījās stilīgi. Tur bija patiesi atraktīvi un ļoti ieinteresēti cilvēki, sarunājās ne pa jokam un no sirds.

Mans viedoklis par izstādi vienā teikumā. Īstā vieta kur apmeklētājam iegādāties mājām noderīgas, mazas, kvalitatīvas lietas un varbūt priekš vietējiem kur satikt arī sev kādu zināmu dizaineri, lai patērzētu ar viņu publikā par visu ko. It visā ir jaušama Somu patīkami mierīgā kultūra.

Ja gribas tur pabūt, cik tad tāds prieks izmaksā. Ceļš uz Tallinnu 35 EUR, ceļš uz Somiju ar prāmi 38 EUR, pusstundu ar 9 tramvaju līdz izstādes vietai, kurš iet tieši no prāmja piestātnes par 2.8 EUR, ieejas maksa 30 EUR, pusdienas tas nu kā kuram un atpakaļvirzienā viss tas pats ceļš. Tātad aptuveni 160 EUR plus izstādes biļete.

Lasi vēl