Blogs

Biežāk apspriestās interjera tendences šogad

Interjera tendences / 09.04.2014.
Biežāk apspriestās interjera tendences šogad

Dizaina sfēras ekspertu apkopojums no interneta par šī gada top tendencēm interjera jomā.

#1. Jaunas savstarpējās attiecības starp cilvēka Personību un Interjera Dizainu. Sabiedrība mainās un tas atstāj ietekmi uz mūsu sadzīvi. Vīrieša un Sievietes līdztiesības maratonā interjera dizains arī ir stipri izmainījies. Vīrieša lielāka klātbūtne mājas sadzīvē ir ar vien vairāk pamanāma. Interjers palicis visiem kopējs ar plašāku un gaišāku perspektīvu.

#2. Sociālo Grupu ietekme uz dizainu. Personālo gaumi uz doto brīdi ir nomainījusi sociāli sabiedriskā gaume. Arī interjerus ar vien vairāk izstrādā dizaineru komandas nevis atsevišķi dizaineri.

#3. Dari Pats projekti. Individuālā vēlme cilvēkiem pašizpausties nepārprotami kļūst ar vien lielāka un lielāka. Cilvēki meklē veidus kā radīt interjera priekšmetus, kuri liek tiem sajust prieku. Tas var būt kāds atjaunots krēsls, vai grāmatu spilventiņš, jebkas, ko viņš ir radījis pats savām rokām.

#4. Tekstūras un pieskārieni.  Ja kādreiz cilvēki nepiešķīra pārāk lielu nozīmi tam kāda ir sajūta pieskaroties dažādu priekšmetu virsmām, tad tagad viss ir stipri mainījies un cilvēki meklē labi sajūtamas tekstūras, kuras viņus iedvesmotu.

#5. Adījumi un izšuvumi. Gada izteiktākā tendence. Sākot no krāsainiem paklājiem, līdz ieklātiem mantu groziem un apvilktiem pufiem. It visā pamanāms roku darbs un izskatās, ka šī tendence saglabāsies uz ilgu laiku.

#6. Līnija, līnijas, līnijas. Diziana dinamika šajā gadā ir radījusi pieprasījumu pēc spēcīgām sajūtu vibrācijām un enerģijas. Viens no vienkāršākajiem veidiem kā to panākt ir elegantā veidā piestrādāt pie līnijām.

#7.  Ziedu tekstūras uz gaiša vai balta pamata. Arī ziedi ir atgriezušies modē. Pilnīgi romantiski, radot nebeidzamo brīvdienu sajūtu, tie ir pavisam spēcīgs istabas dizaina elements.

#8. Āfrikas ievesma. Siltās krāsas, dzīvnieku ādas imitācijas, vairāk un vairāk parādās kā eksotiski risinājumi. Liektas koka detaļas apdarītas ar raupju dzelzi un rokām veidotas statujas, tas viss ieņem savu vietu šī gada tendenču topā.

#9. Sienu aprakstīšana un apzīmēšana. Līdz ar grafisko mākslinieku plašāku sabiedrisko darbību arī burti un zīmējumi kļūst par sienu apdares orģināldarbiem. Pie viena tā ir arī lieliska iespēja mākslinieciskā veidā, eleganti izvietot savu iedomāto ziņu pasaulei uz kādas istabas sienas vai griestiem.

#10. Zaļas sienas un jumta dārzi. Zaļš dzīvesveids ir atslēgvārds dizaineriem un arhitektiem šajā gadā. Tas nerunā tikai par veselīgu domāšanu, bet gan arī par svaigumu, orģinalitāti un eleganci.

Lasi vēl